Ziyaretçi

Selam ziyaretçi, Rina Roleplay forumuna hoş geldin. Rina Roleplay, Grand Theft Auto: San Andreasın multiplayer istemcisi "SAMP"ın, Türkiyedeki en büyük sunucusudur ve en büyük roleplay platformudur. Eğer Rina Roleplay forum üyeliğin varsa lütfen Giriş Yap veya üyeliğin yoksa hemen Kayıt Ol.

Rina Roleplay (Sıkıştırılmış GTA, RAR Paket) Son güncelleme: 9.08.2022
EN ÇOK İNDİRİLEN Ortalama Boyut: 635 MB
Önerilmez GTA San Andreas (sıkıştırılmış sürüm) GTA: San Andreas oyununun sıkıştırılmış oyun dosyalarıdır.

SA-MP (03DL) SA-MP oyunun online olarak oynanmasını sağlayan bir GTA-SA eklentisidir, clienti indirmeden önce oyunun kurulu olduğu klasöre SA-MP'ı kurmalısınız.

SA-MP Addon 2.7 İsteğe bağlı hata düzeltmeleri.

CodsMP İsteğe bağlı hata düzeltmeleri.
Rina Client (2024v1.0.5)


CLEO 4 Son güncelleme: 30.03.2021
CLEO 4 eklentisini indirerek izinli cleolar listesindeki cleolar ile oyununuzu güzelleştirebilirsiniz!

Model Paketi Son güncelleme: 18.06.2023
Rina Roleplay sunucusuna bağlanmadan önce sunucu içerisinde bulunan modellerin yüklemelerini beklemeniz gerekmekte. Dosya yüklerken yaşanan sıkıntıları ve internet problemleriniz yüzünden oluşan yavaş yükleme sorunlarını engellemek için dosyaları forum sitemizden indirip, Belgelerim içindeki GTA San Andreas User Files\SAMP\cache klasorünün içerisine atmanız yeterli olacaktır.

Manuel Patch Dosyaları Son güncelleme: 18.06.2023
Rina Roleplay clientinde başlangıçta oyununuza bazı dosyalar entegre edilir, çeşitli animasyonlar ve çevre modları. Bu dosyaları bilgisayarınız yükleyemediği durumda crash problemleri yaratabilir. Client otomatik olarak patch atamıyorsa dosyaları GTA'nın kurulu olduğu yere atarak sorunu çözebilirsiniz.

Kış Paketi (Kar Modu) Son güncelleme: 15.12.2023
models klasörünün içerisinde bulunan effects.fxp ve effectspc.txd dosyanızın yedeğini almayı unutmayın.

Mod kurulumu:

  • Modların çalışması için modloader ve CLEO 4 kurmuş olmanız gerekiyor.
  • Rar içerisindeki klasörde bulunan CLEO, models ve modloader'i olduğu gibi GTA San Andreas dosya konumuna atın. (models klasörünün içerisinde bulunan effects.fxp ve effectspc.txd ve models klasörünün içerisindeki generic klasörünün içerisinde bulunan vehicle.txd dosyanızın yedeğini almayı unutmayın)
  • Modların diğer modlarınızla çakışıp çalışmamasına yol açmamak için modloader içerisinde başka yol, effects ve timecyc modlarını deaktif hale getirin.
  • Oyuna giriş yaptıktan sonra "CTRL ve +" tuş kombinasyonunu kullanarak kar yağışını aktif edebilirsiniz. Tekrardan aynı tuş kombinasyonunu kullanarak yağışı arttırabilir ve durdurabilirsiniz.
Modu kaldırmak için:
  • Modloader klasörü içerisinden "SnowMod" isimli klasörü silebilir veya oyun içerisinden kapatabilirsiniz.
  • Models klasörü içerisinden effects.fxp ve effectspc.txd dosyalarını silin. Yedeğini aldığınız effects dosyalarını tekrardan models klasörüne atın.
  • Models > txd klasörü içerisinde bulunan snowfx.txd dosyasını silin.
  • Models > generic klasörü içerisinde bulunan vehicle.txd dosyasını silin. Yedeğini aldığınız vehicle.txd dosyasını tekrardan generic klasörüne atın.
  • CLEO klasörü içerisinde bulunan SnowFX klasörünü ve SnowFX.cs, SnowFX-Config.ini, SnowFX-Frost.s, SnowFX-Snow.s ve SnowFX-Start.cs dosyalarını silin.