Hoşgeldin, ziyaretçi!
Forumda gezinebilmek için ilk önce oyun sunucumuza girmeniz gerekmektedir, buraya tıklayarak Client`i indirebilirsiniz.
[Hukuk Fakültesi Başvurusu] Louise Booth [#6]
Başlatan royn, 15 Ağustos 2019, 10:47:05
Okunma sayısı 385 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Louise Booth
(Yok)
29/08/2019 15:33
9 seviye
[Hukuk Fakültesi Başvurusu] Louise Booth [#6]
« : 15 Ağustos 2019, 10:47:05 »

LOS SANTOS AVUKATLIK BAROSU
EĞİTİM VE İŞE ALIM DEPARTMANI
İSTİHDAM DÖNEMİ:
BAŞVURU FORMU
Louise Booth

1. KİŞİSEL BİLGİLER

1.1 İsim: Louise
1.2 Soyisim: Booth
1.3 Doğum Tarihi: 11/04/1995
1.4 Doğum Yeri: Yaphank, New York, ABD

1.5 GSM: 9696960
1.6 E-Posta: louisebooth@gmail.com

1.7 Herhangi bir sağlık probleminiz bulunuyor mu?: Bulunmuyor.
1.8 Herhangi bir zihinsel probleminiz bulunuyor mu? Bulunmuyor.

1.9 Daha önce herhangi bir devlet kurumunda çalıştınız mı?: Çalışmadım.
1.10 Daha önce herhangi bir suçtan hükum giydiniz mi?: Hayır.

2. DEĞERLENDİRME SORULARI

2.1 Sizin için avukatlık mesleğini farklı kılan şey nedir?
Avukatlık mesleğini farklı kılan şey, zeka ve vicdandır. Avukatlar zekalarını kullanıp düşünürler ve ihtimalleri değerlendirirler, vicdanları oldukları için de kimin haklı/kimin haksız olduğuna kanaat getirebilir ve haksızlığın, adaletsizliğin karşısında dururlar.
2.2 Siyasi durumların yargıya etki etmesi sizce doğru mu?
Kesinlikle hayır.
2.3 Avukat olmanın verdiği baskıyı hangi özelliklerinize dayanarak kaldırabileceğinizi düşünüyorsunuz?
Kararlı duruşum, önüme çıkan her engeli geçebileceğime inanmam ve tüm ihtimalleri değerlendirmem.
2.4 Avukat olmanın verdiği resmiyet ve giyim tarzına uygun biri olduğunuzu düşünüyor musunuz?
Evet, gerektiğince bu resmiyete ve giyim tarzına uygun olduğumu düşünüyorum.
2.5 "Müvekkilin vicdanı yargıdan üstün gelebilmektedir." bu cümleden ne anladığınızı açıklayınız.
İyi halin, pişmanlığın bazen yargıyı etkileyebildiği.

3. DURUM SORULARI

3.1 Vatana ihanet suçundan yargılanan bir davalının dosyası size devredildi. İfade esnasında işlediği suçu size anlatarak kabahatinin bulunmadığını açıkladı. Bu durumda kişiyi savunur muydunuz?
Anlatmasına tatmin olur ve kabahatinin bulunmadığına kanaat getirirsem hakkını arar ve onu savunurdum.

3.2 Departman çağrısı ile avukat çağrısı yapıldı ve çağrıya yönlendirildiniz. Müvekkili savunarak kişinin serbest bırakılmasını sağladınız. Kişiden ne kadar para talep ederdiniz?
Süreç ve zorluğuna bakarak uygun bir fiyat biçer, uçuk bir fiyat talep etmezdim.

3.3 Dava başvurusu kapsamında bir davaya yönlendirildiniz ve tutarın 5.000$ olarak belirlendiğini gördünüz. Bu miktardan memnun değilsiniz, müvekkilin kendisinden ekstra para talep eder miydiniz?
Belirlenen tutara uyarım ve ekstra para talep etmem.

4. ROL BİLGİSİ

4.1 12 satırlık tutanak hazırlama rolü yazınız.
Spoiler for Tutanak Rolü:
Louise Booth: Bay Spencer, tüm detayıyla başından sonuna ne geçtiyse. Dinliyorum.
*Spencer geçirdiği trafik kazasını ve kazanın sonucunda arabasına çarpan kadının öldüğünü anlatır.
Louise Booth: Merak etmeyin, anlattığınız gibiyse eğer bölgede ki kamera kayıtları gecenin karanlığında çarptığınız kadının aniden arabanızın önünde belirdiği ve arabanızı durdurmaya zamanınızın bile olmadığını gösterir. Gerekenleri yapacağım bay Spencer.
*Louise Booth çekmecenin kulbunu tutar ve gözü açar, çekmece gözünden dosyasını alır ve masasının üzerine koyar.
*Louise Booth akabinde boşta kalan eliyle çekmeceyi geri ittirerek kapatır.
*Louise Booth masasında duran kalem kılıfından kalemini alır, dosyasını açar ve A4'e tutanağı döker.
Louise Booth: Gün içerisinde sizi arayacak ve bilgilendireceğim, her şey olması gerektiği gibi gidiyor. İçiniz rahat olsun.
Spencer: Çok teşekkür ederim, iyi günler.
Spencer: Yeni bir hat aldım, telefon numaramı size mi bırakmam gerek?
Louise Booth: Sekreterime bırakırsınız bay Spencer.
Spencer: Peki, tekrar teşekkürler.
4.2 Powergaming (PG) ihlalini açıklayınız.
Gerçek hayatta yapılamayacak şeyleri oyun içinde yapmak. Örnek verecek olursak bir yük kamyonunu hiçbir insan tek başına ittirip oynatamaz. Oyunun fiziği buna elverişli olduğu için yapıldığı taktirde PG ihlali olur.

5. OOC BİLGİLER / SORULAR

5.1 İsim: Melih
5.2 Yaş: 16

5.3 Daha önce herhangi bir şekilde yasaklandınız mı?: Hayır.
5.4 Daha önce herhangi bir şekilde cezalandırıldınız mı?: Hayır.

5.5 Günde kaç saat aktif olabilirsiniz?: Minimum 6 saat ve üzeri.
5.6 Mikrofonunuz var mı?: Var.
5.7 Teamspeak3 kullanabiliyor musunuz?: Evet, kullanabiliyorum.
5.8 Forumu aktif olarak takip edebilecek misiniz?: Evet.

6. ONAY BÖLÜMÜ

6.1 Los Santos Avukatlık Barosu, hiçbir gerekçe göstermeden sizi bu oluşumdan ihraç edebilir. Bunu onaylıyor musunuz?:
Onaylıyorum.
6.2 Los Santos Avukatlık Barosu, hiçbir gerekçe göstermeden stajınızı süresi belirsiz olarak günlerce, aylarca ve belki de yıllarca uzatabilir. Bunu onaylıyor musunuz:
Onaylıyorum.
6.3 San Andreas Eyaleti, hiçbir gerekçe göstermeden tenzilinize karar verebilir, stajınızı sonlandırabilir veya sizi farklı bir baroya atayabilir. Bunu onaylıyor musunuz?:
Onaylıyorum.

6.4 "Başvuru kurallarını, gereksinimlerini ve yukarıdaki ilkeleri okudum, anladım ve onaylıyorum." yazınız:
Başvuru kurallarını, gereksinimlerini ve yukarıdaki ilkeleri okudum, anladım ve onaylıyorum.

Renny McDonald
McDonald
18/09/2019 20:10
25 seviye
Ynt: [Hukuk Fakültesi Başvurusu] Louise Booth [#6]
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos 2019, 01:53:08 »

Sayın Aday, San Andreas Hükümeti Avukatlık Barosu'nun Louise Booth adlı dönem görevlisi tarafından başvurunuz incelenmiş, hiçbir sorun belirlenmemiş, Hukuk Fakültesi başvurunuz onaylanmıştır.

((Başvuru sonrası ikinci adım olan mülakata katılmaya hak kazandınız, bu sebeple 15.08.2019 tarihine kadar "46.105.165.17:912" TS3 IPsine gelip, isminizi "H. FAKÜLTESİ MÜLAKAT-AD SOYAD" şeklinde yapmanız gerekiyor.

Saygılarımızla,
Dönem Görevlisi Baro Başkanı, Robert Davenport

Renny McDonald
McDonald
18/09/2019 20:10
25 seviye
Ynt: [Hukuk Fakültesi Başvurusu] Louise Booth [#6]
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2019, 16:30:47 »
zaman aşımı