El Guernica - "Neo Guernica: Período de Rebelión"


Başlatan KAgyol, 27 Ocak 2021, 00:20:09
Okunma sayısı 21886 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Fernando Figueres 23 seviye
Cinsiyet: Erkek
Son giriş: 20 Nisan 2021, 21:44
Toplam oynama: 77 gün, 23 saat
Birlik: El Guernica

El Guernica çetesi çoğunluğu İspanyol kökenli olan bir sokak çetesidir. Bu çete 1930 yılında Nazi Almanyası tarafından bombalanan Guernica şehrinde ailelerini kaybeden çocuklar tarafından kurulmuştur. Başlarda çeteden ziyade bir grup olan El Guernica 1990'lı yıllara gelinirken çete niteliğine yükselmiştir. Los Santos'a gelen çete üyeleri 54th caddesi civarına yerleşmiş ve burada bir düzen kurmuşlardır. El Guernica, Los Santos'a yerleştikten sonra çeşitli sebeplerden ötürü mahalle değiştirmek zorunda kalmıştır. Şu anda ise El Guernica çetesi Car Wash civarında yaşamakta ve faaliyet göstermektedir.

Guernica patlaması ile ilgili görüntüler.


El Guernica'nın grup ve topluluktan çete oluşumuna geçişini Poison lakaplı İspanyol bir genç sağlamıştır. Poison yanındaki ekibi ile beraber El Guernica'nın Los Santos'a yerleşmesinde büyük rol oynamıştır ve Los Santos'a gelinmesinden sonra çete içerisinde lider olarak seçilmiştir.

Los Santos'a geldikten ve 54th caddesine yerleştikten sonra El Guernica çetesi başlarda ekstazi,metamfetamin,amfetamin,kokain ve crack uyuşturucuların sadece dağıtımını gerçekleştirmekteydi. Fakat 2000'li yıllara gelindiğinde uyuşturucu üretiminde tecrübe kazanan çete üyeleri kendi uyuşturucularını üretip satmaya başlamıştır.

Yakın gelecekte ise uyuşturucu üretimi yanı sıra ticaretini ve dağıtımını civar sokaklarına gerçekleştiren El Guernica çetesi birbirine bağlılığı ve disiplini ile Los Santos sokaklarında dikkat çekmektedir."Morimos juntos o nos levantamos juntos!"
Çete üyeleri arasında yıllardır süregelen bu söz 1930'daki Guernica patlaması sonrası toplanan yetim çocuklar arasından Azarel Guiza'nın sözüdür. Bu söz "ya birlikte öleceğiz ya da birlikte yükseleceğiz" anlamına gelmektedir.


"Espalda con espalda juntos!"
El Guernica'nın Los Santos'a gelmesinden itibaren söylenen bu söz "sırt sırta hep beraber" anlamına gelmektedir. Los Santos'a geldikten sonra bu şehrin tehlikesinin farkına varan çete üyeleri birbirine daha çok kenetlenmek ve bir arada kalabilmek için bu sözü üretmiştir.


"Lo superaremos"
Guernica patlaması sonrasında yine Azarel Guiza tarafından ortaya atılan bu söz patlama sonrasında El Guernica üyelerine bir umut ışığı olmuştur. Los Santos'a gelindiğinde ilk iki yıl boyunca kıtlık çeken ve fakirlik içerisinde kalan El Guernica'nın çete lideri Poison bu sözü ve geleneği sürdürmüştür.Bu söz "üstesinden geleceğiz" anlamına gelmektedir.Bunun gibi birçok daha söz üretilmişse de maalesef günümüze kadar ulaşamamıştır.
El Guernica Gelenekleri ve Kuralları

Çete içerisindeki en önemli şart çeteye katılmadan önce yapılan "Guernica" dövmesidir. Çeteye katılmak ve üyesi olmak isteyenlere dövme yapılır ve daha sonrasında ise yemin töreni ile çeteye dahil edilir.

Çete lideri seçilirken açık oylama yapılır ve bu açık oylama sonucunda en çok oyu alan çete üyesi lider seçilir. Fakat bir kişinin çete lideri olabilmesi için çete içerisinde en az beş yıl kalması gerekmektedir. Çete liderine boğa damgalı bir yüzük verilir ve çete liderinin bu yüzüğü ölene veya oylamayı kaybedene kadar çıkartması yasaktır.

Çete içerisinde yapılan bir hainliğin suçu ölümdür. Bu ölüm acı çektirilmeden kısa ve basit bir şekilde gerçekleştirilir. İnfazların hepsini çete lideri gerçekleştirmek zorundadır.

Çete içerisinde yapılan bir yanlış veya hatanın sonucunda kardeş mahkemesi kurulur ve bu mahkeme çetenin en olgun ve en eski üyesi tarafından yönetilir. Bu mahkeme sonucunda alınan karar doğrultusunda gerekli cezalandırılmalar yapılır.


CHAPTER II
Neo Guernica: La edad oscura de El Guernica
(Yeni Guernica: El Guernica'nın karanlık çağı)

El Guernica mahallesinde her şey değişiyor. Geriye sadece eskiden yaşanmış anılar ve ancak ölümle birleşecek dünya üzerinde bitmiş olan dostluklar kaldı. Bu değişime ayak uydurmayanlar, El Guernica kurallarına sonsuz bağlı olanlar ise bu yolda canlarını verdiler. Mahallenin lideri Poison (mahalle içerisinde El Veneno olarak da bilinir) kendi aklında planladığı El Guernica'yı oluşturmak için kardeşlerini ve aynı yolda ilerlediği dostlarını gözünü bile kırpmadan infaz etti. Mahallenin çoğunluğu bu ölümlerden haberdar bile değil fakat görüldüğü kadarıyla Poison'ın karşısında durabilecek bir güç kalmadı.


Jeremias Laurentius'un ölümü.


Ezequiel Ario'nun ölümü.

Jeremias ve Ezequiel'in ölümü onların El Guernica kurallarına olan bağlılıkları, Azarel Guiza'ya olan saygıları ve Poison'ın gerçek yüzünü keşfetmeleri sebebiyle gerçekleşti. Poison onları öldürürken bir dakika bile düşünmedi. Tıpkı Azarel Guiza'ya olduğu gibi. Azarel Guiza demişken o kimdi ve neden öldürülmüştü?


Azarel Guiza'nın ölümü.

Azarel Guiza El Guernica topluluğuna kalıcı kurallar getirmeyi başarıp bu topluluğu çete niteliğine taşıyan kişidir. Onun getirdiği kurallar sayesinde El Guernica bugüne kadar istikrarla gelebilmiş ve şimdiki gücüne ulaşmıştır. Peki, Poison ile Azarel nasıl tanıştı. Önder olduğu dönemlerde Azarel Guiza mahallesi çevresinde gezinen ve ailesi olmayan bir çocuğa rastlar. Bu çocuğu o zaman daha topluluk olan El Guernica içerisine dahil eder, onu eğitir ve kardeşliğe dahil eder. Poison on sekiz yaşlarına geldiğinde El Guernica içerisindeki silah ticareti yasağını çiğnemiş ve mahalleden gizli olarak ticaret ağını oluşturmaya çalışmıştır. Bu olayın Azarel Guiza tarafından öğrenilmesi sonrasında Poison'un göğsüne kuralları çiğnemesinin cezası olarak "El Guernica" yazısı kızgın bir metal yardımıyla bastırılmıştır. Ona yapılan bu ceza sonrasında Poison metal ticaret işlerini kesmemiş hatta bunlar yetmediği gibi ticaret ağını genişletmeye çalışmıştır. Bunun Azarel Guiza tarafından öğrenilmesi sonrasında Poison'un infaz kararı verilir. İnfaz edilmemek istemesi ve El Guernica kurallarından memnun olmaması sebebiyle Poison Azarel Guiza'yı gerçekleştirdiği oyunlar sayesinde infaz etmiştir. Bu olay sonrasında Poison El Guernica'nın yeni önderi olmuş ve Azarel Guiza'nın düşman topluluklar tarafından öldürüldüğü yalanını El Guernica içerisine yaymıştır.


El Guernica'nın şeytanı Poison

"Ben... El Veneno de El Guernica. El Guernica'yı değiştireceğim, bundan sonra aramızda güçsüzlere ve duygularıyla hareket edenlere yer yok."

"Yaşamak istiyorsan duygularından vazgeçeceksin. Kardeşliğimiz sonsuza kadar devam eder ama El Guernica'nın yaşaması için bedellerin ödenmesi ve canların verilmesi gerek. Bu şehirde hayatta kalmak istiyorsak bazı kurallarımızın değişmesi gerek."

"El Guernica değişecek. Ayak uyduramayanlar ise ölecek, yanımda mısınız hombres!"

Poison sözleriyle ve etrafına gösterdiği gücüyle mahallesini etkilemeyi başardı. El Guernica üyelerini kardeşlik kurallarını ve kardeşlik mahkemesini çiğnemeye ikna etti. Onları kendi yalanına ve kendi kurallarına inanmalarına davet etti.


"O El Guernica'yı zehirliyor. Onun gerçek yüzü ne zaman ortaya çıkacak?"

El Guernica'da neler değişecek?

Bu günden itibaren El Guernica mahallesinde silah ticareti gerçekleştirmek ve ticaret ağı oluşturmak serbest oldu. Ayrıca El Guernica eskisi gibi kendi mahallesine tıkılmayacak, etraf mahalle köşelerine de göz dikecek ve illegal ticaretlerini etraf mahallelere de yaymaya çalışacak.

Kardeşlik mahkemesi kuralları düzenlendi ve kardeşlik mahkemesi yeniden oluşturuldu. Artık kardeşlik mahkemesinin yönetici Poison olacak. Onun dışında hiç kimse bu mahkemeyi yönetme yetkisine sahip olamayacak.

El Guernica'ya katılınırken yapılan "Guernica" dövmesinin tarzı değiştirildi. Yemin töreninin yapılış tarzı ve görevlisi değiştirildi. Bunların detayları gelecekte çevreye aktarılacak.

El Guernica kurallarına yapılan hakaretler için artık kardeşlik mahkemesi toplanmayacak. Hakaretin yapıldığı anda çete önderine infaz hakkı doğacak, çete önderi infazı istediği anda istediği şekilde gerçekleştirebilecek.

Eskiden geçerli olan "Anormal durumlar dışında silah çekmek, silah ile düşmanı etkisiz hale getirmek yasaktır." kuralı üzerinde oynamalar yapıldı. Bundan sonra El Guernica mahallesine göz dikenlere, mahallede duvarlarındaki sözleri ve sembolleri değiştirmeye çalışanlara ateş etmek serbest. Bunun dışında mahalle dışarısındaki El Veneno'dan habersiz silah ile ateş açmak yasak, kuralın bu içeriği değiştirilmedi.

Dışarıdaki mahallelere gözcüler yollanacak. Bu gözcülerin görevi Los Santos mahallelerindeki illegal aktiviteleri ve toplulukları gözlemlemek olacak. Bu gözlem görevi dikkat çekmeden ve göze çarpmadan gerçekleşecek. Gözlemcilerin amacı sadece gözlemlemek ve gözlem sırasında hiçbir şekilde gözlemlenen bölge insanlarıyla iletişime geçilmeyecek, geçilse bile gözlemciler kendilerinden bahsetmeyecekler.

Haftada veya iki haftada belirlenen bir gün eğlence gecesi düzenlenecek. Bu gecelerde freestyle kapışmaları, araba dansı yarışmaları, dövüş etkinlikleri ve dans yarışmaları düzenlecek. Bu yarışmalar El Guernica mahallesi arasında olup eğer Los Santos halkından katılmak isteyenler olursa onlara da açık olacak.


Değişim kapıda, değişime ayak uydur.

Poison'ın aklında daha birçok yenilik var. Bunları gerçekleştirirken gerçek yüzü ortaya çıkacak ve infazı gerçekleşecek mi yoksa El Guernica'yı zehirlemeye devam mı edecek. Bu konu hakkında kimsenin bir fikri yok. Her şeye rağmen El Guernica hala ayakta ve oluşturduğu kardeşliğiyle etrafına örnek olmaya devam ediyor. Onlar içerisinde yaşadıklarını etrafa göstermemekte kararlılar. Her ne olursa olsun Azarel Guiza'nın çocukları Poison'a olan isyanına devam edecek. Bu yolda ya El Guernica El Veneno'yu yok edecek ya da El Veneno El Guernica'yı yok edecek.


"Ya El Guernica El Veneno'yu yok edecek ya da El Veneno El Guernica'yı..."

CHAPTER III
Neo Guernica: Período de Rebelión
(Yeni Guernica: İsyan dönemi)

El Guernica'nın değişimine ayak uyduramayanlar ve kurallara bağlı olanlar öldü. Arkalarında hatıralarını ve bağlılıklarını bıraktılar. Poison onları gözünü bile kırpmadan katletti. Poison, kardeşlerini öldürürken bir şeyi gözünden kaçırdı. Gerçeklerden ve doğrulardan kaçamazsın, gerçek eninde sonunda ortaya çıkar. Mahalle gençlerinden olan Domenico Velazquez Poison'ın gerçekleştirdiği değişiklerden şüphelendi. Mahalledeki şüpheli ölümlerin Poison ve onun gerçekleştirdiği değişimle alakası olduğunu fark eden Domenico Velazquez harekete geçti, El Veneno'nun sırlarını açığa çıkarttı ve diğer mahalle üyelerini Poison konusunda uyardı.


Domenico Velazquez, isyanın öncüsü.

Domenico Velazquez de başlarda Poison'a güvendi ve şüphelerinin odağını değiştirmeye çalıştı ama gerçek onun peşini bırakmadı. Başlarda zayıf olan bu isyan hareketliliği gün geçtikçe gücünü ve etkisini arttırdı. Domenico El Guernica içerisindeki çoğu kişiyi isyan hareketine davet etti.


Combo Ortega'nın Domenico Velazquez'in teklifini reddetmesi.


Veronica Laurentius'un Domenico Velazquez'in teklifini reddetmesi.

Mahallenin bazı üyeleri onun teklifini reddetti. Poison onları kendi yanına çekmeyi başarmıştı. Kimisini parasıyla kimisini de itibarı ve ticaret ağıyla yanında tutuyordu. Domenico Velazquez'in yanına intikam isteyen ve kuralların değişikliğini kabul etmeyen insanlar gerekiyordu. Domenico'nun aklındaki soru işaretlerinin netleşmesiyle isyana olan inancı da arttı ve isyanını gerçekleştirmek için pes etmedi. Mahalle üyelerini isyanına davet etmeye devam etti.


Salvatore Valentina'nın isyana katılmayı kabul etmesi.


Farklı mahalle üyelerinin de isyan hareketine katılması.


İsyan hareketinin en kilit adamı olan Valentino Ario'nun Domenico Velazquez'e ortak olması.

Domenico Velazquez'in çabaları boşa çıkmadı. İsyan hareketlenmesi Salvatore Valentina'nın katılmasıyla güçlendi. Daha sonrasında hareketlenmenin yayılmasıyla Valentino Ario Los Santos'a geri döndü. Los Santos'a dönen Valentino Ario'nun tek amacı kardeşinin ölümünün arkasında yatan gerçeği araştırmak ve El Guernica'nın kötü ilerleyişini durdurmaktı. Domenico Velazquez'in isyan hareketlenmesinden haberdar olan Valentino isyana katılmayı kabul etti. Domenico Velazquez, Valentino Ario ve Salvatore Valentina isyanın ilk hareketini attı. Poison'ın en sağlam adamı ve değişimin en kilit adamlarından olan Alejandro Barranquilla'yı etkisiz hale getirmek için bir plan kurdular.


Alejandro Barranquilla üzerine yapılan planlar.

Salvatore, Valentino ve Domenico üçlüsünün isyan hareketi sırasında açık vermelerinden sonra Poison ve Alejandro'nun bu hareketlenmeden Veronica sayesinde haberi oldu. Poison içten içe gerçeğin ortaya çıkacağının farkındaydı. El Guernica'ya ve kardeşlerinin başına gelenin bedelini ödeyeceğinin farkındaydı.


Veronica Laurentius'un isyan hareketinden Poison'a bahsetmesi.

Poison planların ve isyanın farkındaydı. Alejandro'ya yapılacak planın bilincinde olmasına rağmen bir hata yaptı. Kendisine, gücüne ve adına fazla güvendi. Mahallede isyan hareketinin ortaya çıkmaması için isyancıların planına uygun bir şekilde Alejandro'yu onların yanına gönderdi. Poison'ın yaptıklarının, yalanlarının ve hatalarının bedellerini El Guernica'nın çocukları ödemeye devam edecekti...


Alejandro'nun Poison'ın isteği üzerine yem olarak isyan tarafının yanına gitmesi.


Valentino Ario'nun vurulması.

Çatışma sonucunda Domenico Alejandro'yu silah zoruyla ortamdan aldı ve götürdü. Poison yaptığı hatanın bedeli olarak sağ kolunu, Alejandro Barranquilla'yı kaybetti. Poison, Valentino Ario'yu aldı. Domenico ise isyanın en güçlü adımı olarak Alejandro Barranquilla'yı rehin aldı. Poison artık en büyük yardımcısını kaybetmişti. Poison'un kontrolünü ve gücünü kaybetmesi için sadece bir adım kalmıştı, Veronica Laurentius'un etkisiz hale getirilmesi.


Valentino Ario'nun ölümü.


Alejandro Barranquilla'nın ölümü.

Poison, Valentino Ario'yu hakimiyetini ve itibarını riske atması sebebiyle gözünü bile kırpmadan öldürdü. Yıllarca beraber yaşadığı ve birlikte hayatta kaldığı adamı bir dakika düşünmeden katletti. İtibarı ve adı onun için dostluğundan öne geçti. Poison için kaçınılmaz son yaklaşıyor. Alejandro Barranquilla'nın Domenico Velazquez tarafından öldürülmesi sonrasında Poison en yakın adamını kaybetti. Hatasının bedelini Alejandro ödedi. Bugünden sonra isyan gerçekten patlak verdi. El Veneno'nun kurmaya çalıştığı korku krallığı ve hakimiyeti tehlikeye girdi. El Veneno de El Guernica bu savaşı da kazanacak mı? Asıl sorulması gereken bu savaş sonrasında bir El Guernica kalacak mı?

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Fernando Figueres 23 seviye
Cinsiyet: Erkek
Son giriş: 20 Nisan 2021, 21:44
Toplam oynama: 77 gün, 23 saat
Birlik: El Guernica
Kurallar

1 ) Mafya konseptine özenmek, mafyacılığa bürünmek kesinlikle yasaklıdır, yapılması durumunda sonucuna katlanırsınız.
2 ) Silah kelimesini aklınızdan çıkartacaksınız, anormal durumlar dışında silah çekmek, silah ile düşmanı etkisiz hale getirmek yasaktır.
3 ) "Sohbet isteyene sohbet, sopa isteyene sopa, kan isteyene kan verilir." sözünü aklından çıkarmayacaksın. Bu sözdeki sıralamaya uygun bir şekilde rollerini gerçekleştireceksin.
4 ) Diğer çetelerle ve çetelerin üyeleriyle El Veneno (Poison) izni dahili dışında sürtüşmek, kavga etmek ve çatışmak yasaktır.
5 ) Roleplay kuralları dışında birbirinizle haberleşme ve birbirinizle iletişim halinde olmak yasaktır.
6 ) Çete liderine meydan okuma (düello) ve isyan rolleri aktif durumdadır.
Spoiler:
MAHALLE İÇERİSİNDE DÜELLO VE İSYAN ROLLERİ

DÜELLO ROLLERİ
-Mevcut mahalle liderinin karşısına çıkacak kişinin mahallenin en az yarısından saygınlık onayı alması gerekir.
-Yeterli kişiden saygınlık onayı almış kişi mahalle önderinin karşısına çıkar. Mahalle önderi ve düelloya çıkacak mahalle üyesi arasında yumruk yumruğa veya sopa ile bir düello yapılır. (düello sırasında sopa veya çıplak dövüş taraflar arasında düello öncesinde kararlaştırılır.)
-Düello bitişinde kazanan taraf kaybeden tarafı infaz edebilir, sürgün ettirebilir veya mahalle içerisinde hayatına devam etmesine izin verebilir.
-Rolü gerçekleştirecek karakterin erkek olması zorunludur. Kadın karakterler düello rollerine ancak saygınlık onayı veren kişiler olarak dahil olabilir.
-Düello rolleri sürekli gerçekleşebilecek roller değildir. Bu tarz rollerin gerçekleşmesi için mahalle önderine karşı sağlam sebepleriniz ve kanıtlarınız olması gerekir.

İSYAN ROLLERİ
-İsyan rolleri için güncel şartlara göre en az 5 kişi olunması gerekir. (mahalle üyelerinin artması durumunda bu sayı değişkenlik gösterebilir.)
-Bu roller sırasında taraflar arasında yaşanan sürtüşmeler, kavgalar ve çatışmalar sonucunda iki tarafında her üyesinin karakter ölümü izinleri isyan rolleri öncesinde verilir. (isyan rollerine girecek arkadaşlar bunun farkında olarak böyle bir role girişsin.)
-Bu tür roller için tarafların yaptığı her hareketin rolsel kanıtının bulunması gerekir. İsyan rollerine girişecek arkadaşların insanları kendi fikirine çekerken yaptığı rolleri editlemesi ve tanıtıma paylaşması zorunludur. (aynı kurallar diğer taraf için de geçerli.)
-İsyan liderinin erkek ve mahalle içerisinde saygınlığı olan bir karakter olması zorunludur. Kadın karakter isyan lideri olamaz. Ancak isyan lideri yanında duran ve onun fikirlerine bağlı olan kişiler olarak rol gerçekleştirebilirler.
-İsyan rolleri düello rollerinden çok daha nadir gerçekleşebilecek ve gerçekleştiği zaman uzun sürecek rollerdir. Bu tarz rollerin mahalle içerisinde yıkım ve savaş ortamı oluşturacağını da bilin.

Düello ve isyan rolleri en az 15 birlik üyesi bulunduğu sürece aktif kalacaktır.
7 ) Çete üyesi olduktan sonra rollerinizin genelini 54.cadde ve çevresinde gerçekleştirmelisiniz, aksi şekilde davranan üyeler hainlikle suçlanacaktır.
8 ) Kişisel meselelerini ve kavgalarını kardeşliğe yansıtan üyeler mahalleden uzaklaştırılacaktır.
9 ) Kardeşler ve mahalle üyeleri arasında yaşanılan anlaşmazlıklar ve kavgalar sonucu kardeşlik mahkemesi kurulacaktır.
10 ) Roleplay sırasında ve rol editleri sırasında gereksiz /b kanalının kullanımı, trolling ve gereksiz saldırgan hareketler birlikten uzaklaştırılmanıza sebebiyet verebilir.
11 ) Kardeşlik üyeleri "El Veneno", "Brazo Derecho" ve "Juez de hermandad"dan habersiz kardeşlik ve birlik adına iş yapamaz.


Polis ile yaşanılabilecek roller sırasında;
1 ) Mahalleye baskın yapılırsa polislerin geldiğini görünce mahalleden bir an önce ayrılmaya çalış.
2 ) Polis peşine düştüğü zaman mahalleye uğramamaya özen göster.
3 ) Polis tarafından üzerine aranma konulduysa mahalleye uğrama ve mahalleye sığınmaya çalışma, bu durumda bütün mahalleyi riske sokarsın.
4 ) Polis ile olan rollerde /q, Refuse RP, AFK gibi ihlalleri gerçekleştirmen durumunda birlikten uzaklaştırılırsın, sicil yapmamaya özen göster.


Kardeşliğe ve çeteye katılım şartları ile ilgili;
1 ) Kardeşliğe ve çeteye katılmak için yönetici üyelerin gözünüze girmeniz veya çete içerisindeki yetkili ve adı geçen kişiler tarafından kefil olunması gerekir.
2 ) Çeteye katılmak için belirli bir rol seviyesine sahip olmanız ve bu rol seviyesinin yönetici üyeler tarafından kabul edilmesi gerekir.
3 ) Kardeşliğe ve çeteye olan bağlılığın kanıtlanması gerekir. (Brawl rollerine katılmak, mahalledeki sakinleri ve mahalleyi korumaya yönelik roller sergilemek.)
4 ) Yönetici üyelerinin emirlerine ve direktiflerine uymak, verilen emirleri yerine getirmek.
5 ) Latin olmayan üyelerin çeteye katılması daha zorludur ayrıca bu kişilerin çete içerisinde yönetici üye olması yasaktır.Kardeşlikten ve çeteden atılmanızı gerektiren koşullar ile ilgili;
1 ) Mahalleye ve çeteye sadakatsizlik yapanlar,
2 ) El Veneno'nun emirlerine itaatsizlik ve El Veneno'ya saygısızlık yapanlar,
3 ) Mahalleyi ve kardeşliği tehlikeye atacak hareketlerde bulunanlar,
4 ) Kardeşlik ve mahalle kurallarına uymayanlar, bu kuralları çiğneyenler ve kurallar üzerinde değişiklik yapmaya çalışanlar,
Çeteden ve mahalleden "Ölüm Emri" ile uzaklaştırılır.

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Fernando Figueres 23 seviye
Cinsiyet: Erkek
Son giriş: 20 Nisan 2021, 21:44
Toplam oynama: 77 gün, 23 saat
Birlik: El Guernica
MAHALLE İÇERİSİNDE DÜELLO VE İSYAN ROLLERİ

DÜELLO ROLLERİ
-Mevcut mahalle liderinin karşısına çıkacak kişinin mahallenin en az yarısından saygınlık onayı alması gerekir.
-Yeterli kişiden saygınlık onayı almış kişi mahalle önderinin karşısına çıkar. Mahalle önderi ve düelloya çıkacak mahalle üyesi arasında yumruk yumruğa veya sopa ile bir düello yapılır. (düello sırasında sopa veya çıplak dövüş taraflar arasında düello öncesinde kararlaştırılır.)
-Düello bitişinde kazanan taraf kaybeden tarafı infaz edebilir, sürgün ettirebilir veya mahalle içerisinde hayatına devam etmesine izin verebilir.
-Rolü gerçekleştirecek karakterin erkek olması zorunludur. Kadın karakterler düello rollerine ancak saygınlık onayı veren kişiler olarak dahil olabilir.
-Düello rolleri sürekli gerçekleşebilecek roller değildir. Bu tarz rollerin gerçekleşmesi için mahalle önderine karşı sağlam sebepleriniz ve kanıtlarınız olması gerekir.

İSYAN ROLLERİ
-İsyan rolleri için güncel şartlara göre en az 5 kişi olunması gerekir. (mahalle üyelerinin artması durumunda bu sayı değişkenlik gösterebilir.)
-Bu roller sırasında taraflar arasında yaşanan sürtüşmeler, kavgalar ve çatışmalar sonucunda iki tarafında her üyesinin karakter ölümü izinleri isyan rolleri öncesinde verilir. (isyan rollerine girecek arkadaşlar bunun farkında olarak böyle bir role girişsin.)
-Bu tür roller için tarafların yaptığı her hareketin rolsel kanıtının bulunması gerekir. İsyan rollerine girişecek arkadaşların insanları kendi fikirine çekerken yaptığı rolleri editlemesi ve tanıtıma paylaşması zorunludur. (aynı kurallar diğer taraf için de geçerli.)
-İsyan liderinin erkek ve mahalle içerisinde saygınlığı olan bir karakter olması zorunludur. Kadın karakter isyan lideri olamaz. Ancak isyan lideri yanında duran ve onun fikirlerine bağlı olan kişiler olarak rol gerçekleştirebilirler.
-İsyan rolleri düello rollerinden çok daha nadir gerçekleşebilecek ve gerçekleştiği zaman uzun sürecek rollerdir. Bu tarz rollerin mahalle içerisinde yıkım ve savaş ortamı oluşturacağını da bilin.

Düello ve isyan rolleri en az 15 birlik üyesi bulunduğu sürece aktif kalacaktır.

OOC Bilgilendirme

-El Guernica çetesi İspanya kökenli genelliği latin olan bir çetedir. Bu nedenle birliğimize katılmak için (eğer anormal ve sıra dışı bir hikayeniz, konseptiniz yoksa) karakterinizin İspanyolca dilini bilmesi ve İspanya kökenli olması gerekir.

-Birlik tanıtımında paylaşılan roller içerisinde siyah-beyaz renkli olan rollerimiz story-rp kapsamına ilerleyen rollerdir. Bunun dışında ticaret masa rolleri ve bölümleri eksiltilmiş rolleri de siyah-beyaz olarak paylaşmaktayız.

-Hem çetenin geçmiş yıllarını, kuruluş dönemlerini gösterme isteğimiz sebebiyle rol akışımız story-rp ile günlük roller karışık bir şekilde ilerlemektedir.

-Birliğe alımlarımız şu dönemde hiçbir şekilde OOC bir şekilde olmayıp IC roller kapsamında ve belirli bir süreç içerisinde olmaktadır.

-Konsept ile ilgili bilgilendirme ve birliğe alımların nasıl gerçekleştiğini sormak için discord üzerinden Karaeski#6202 hesabına veya forum içerisinde ileti yoluyla @KAgyol hesabına ulaşabilirsiniz.

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Vales Norman 22 seviye
Cinsiyet: Erkek
Son giriş: 21 Nisan 2021, 02:26
Toplam oynama: 90 gün, 15 saat
Birlik: (Yok)
BAŞARILAR KEREMİMM

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Cinsiyet: Erkek
Son giriş: Oyunda
Toplam oynama: 68 gün, 17 saat
Birlik: El Guernica
Başarılar. :fire: :fire: :fire:

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Theo Wagner 20 seviye
Cinsiyet: Erkek
Son giriş: 09 Nisan 2021, 13:41
Toplam oynama: 64 gün, 11 saat
Benim adamım yine ateş gibi bir tanıtım açmış, başarılar dostuuum.

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Cesar Vicario 18 seviye
Cinsiyet: Erkek
Son giriş: 20 Nisan 2021, 23:56
Toplam oynama: 56 gün, 11 saat
Birlik: (Yok)
Wagnerler adına burayı ben alıyorum.

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Cinsiyet: Kadın
Son giriş: 21 Nisan 2021, 07:51
Toplam oynama: 131 gün, 4 saat
Birlik: El Guernica
#REZERVE

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Juan Asino 17 seviye
Cinsiyet: Erkek
Son giriş: 21 Nisan 2021, 02:31
Toplam oynama: 67 gün, 9 saat
Başarılar. :heart: :smile:

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Cinsiyet: Kadın
Son giriş: 20 Nisan 2021, 22:09
Toplam oynama: 146 gün, 9 saat
Birlik: El Guernica
#REZERVE