𝑹𝑨𝑺𝑪𝑨𝑳𝑶𝑽𝑨 𝑶𝑹𝑮𝑨𝑵𝑰𝒁𝑨𝑻𝑺𝒀𝑨 - BÖLÜM III - MİRAS


Başlatan Elif, 09 Temmuz 2020, 13:07:00
Okunma sayısı 59764 defa

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Helena Rascalova 24 seviye
Cinsiyet: Kadın
Son giriş: 17 Ekim 2021, 15:43
Toplam oynama: 146 gün, 4 saat
Sovyetler yerle yeksan olmuştu. Rosetta Rascalova elindeki fotoğraflara bakınıyor, ailesinin de bağlı olduğu Rus İşçi Sendikası'ndaki hareketlerini büyük bir kıvançla selamlıyordu. St.Petersburg'un yıkıcı etkisiyle birlikte savrulan Batı Rüzgarı yeniden Sovyetler'in yerini almış, Rusya'yı bir işçi ülkesinden kapitalist bir yapılanmaya, sermaye ekonomisine dönüştüren bir açılışa sevk etmişti. Bu gidişat artık üniversiteden yeni mezun olan Rosetta ve Kolzak'ın Lenin'in kurduğu Sovyetler Birliği Komünist Partisi'nin devamından kalan arkadaşlarıyla birlikte oluşturduğu yepyeni bir organizasyonun temellerine doğru yönelecekti. Rosetta, politika okumuş, Kolzak ise mühendislik okumuş bir dehaydı. Birisi programın beyni iken öteki, inşaat süreciyle ilgilenecek yapıtaşlarını oturtacaktı.

Eylemleri hızla süren Rosetta ve Kolzak'ın ideolojik yönelimleri onları oldukça kabartmıştı. Eşitlik, adalet ve kardeşlikten başka bir şey istemeyen yoldaşlar, yoldan çıkmış gibilerdi. Görülen işkencelerin yoğun olduğu, Stalin'in programı yanlış yorumladığını söyleyen yeni organizasyonların olduğu ve 1991'den sonra yeni oligarkların ortaya çıkması sonucu Rus Mafyası kavramının yeni yeni oluştuğu zamanlardı. Sermaye keza aynı şekilde ilk kez bu hayli büyük bir patlamayla ortaya çıkmış, ilkel yöntemlerle dağıtılan paralar ve fırsatlarla birlikte gulag(kamp evleri)lardan kaçan mahkumlar Rus mafyalarının temelini atmıştı. Verilen ideolojik harekat sonucunda, yapılacak işkencelerin ve zulümlerin hiçbir acısı yoktu onlar için. Çünkü onlar hala ideolojik olarak kalmış iki tane ülke sevdalısı komünistlerdi. Rosetta ve Kolzak.

İşkenceler keşke sadece elektrik vermekle bitirilmek istenseydi. Sibirya'ya gönderilen sürgünler sonucu kadınların bile kolları kuvvetli hale geliyordu. Hangimiz okumadı ki Dostoyevski'nin burası için söylediklerini. Eğer mahkumiyetle dolup taşmışsanız tek bir gerçek vardı. Şiddet kaçınılmazdı. Artık dağın tepesine kardan sevdiklerinizin adını yazıyor hale gelebilirdiniz. Rosetta da kuzenini çok seviyordu. "Helena" ismini karla yazmıştı dağın tepesine çalışmasının ortasında. Ancak Sibirya sürgününün bile kendini hakkaniyetli bir yönetime adayan yoldaşları yıldırmayacağı kesindi. Sonunda sürgünden kaçmayı başarabilmişlerdi.

Rascalova ailesi ve Kolzak'ın kendi ailesi adına kimlik kayıtları sisteme geçirilmişti. Göçmen olarak geldikleri Santos'a eşleşme sistemini halledebildikleri ve kendi isimlerini kayda geçirebildikleri onca uğraş sonucu artık uzun süren bir süreç sonunda Los Santos'ta idiler. Çünkü bu sürgünün bir sonu yoktu. Artık sürülmek değil sürme vakti gelmişti. Los Santos'da mutluluk çığlıklarıyla beraber tek bir cümle kulaklarda çınlıyordu. "Kara göründü."
Limandan yapılan büyük bir atlayış ve şehre iniş vaktiydi. Artık organizasyonun Rusya'daki varlığı burada yeniden kurulacaktı. Rosetta Helena'nın ölümünü öğrendiğinden beri Sovyetler'deki ideolojik yapılanması ile ailesi arasında ayrı kalmış, aynı zamanda Helena için şehri yoklamaya gelmişti. Kuzeninin ölüm haberi her ne kadar limana vardığı anda acı bir şekilde ona ulaşmış olsa da kuracağı yeni organizasyonda onu intikam ateşi harekete geçirmeyecekti. Çünkü artık acı çekmek için oldukça yorgundu ve yeniden, Sibirya'dan elektriklerden kaçmak istemiyordu. Artık kendi yapılanmasını buraya taşıyacak, kuzeninden kendisine düşen mal varlığıyla kuracağı yeni organizasyonla bildiği işi sürdürecekti.

Çöpçülerle anlaşıyorlar, sokaklarda gezinerek temizlik sektörlerinin temellerini atıyorlardı. İşleri çok daha büyütüp şehrin ortasında duran devasa çöp arabaları ile kontaklarını sürdürerek şehrin okumasını yapıyorlardı. Kulakları da çok keskin hale gelmiş, bilgiden haberdar bir aile olmuşlardı. En güzel bilgi şehrin en gerçek sahasından gelirdi. Sokaklardı. Sokaklar ve caddelerde doluşan kulaktan dolma bilgilerin kaynağı en doğru şekilde Rascalova Organizasyon'una iletiliyordu.

Sadece şirketler ya da yer altı organizasyonları değil aynı zamanda kolluk kuvvetleri ile de müşterek çalışıyorlardı. Üretilen maskeler ve dezenfektanlar kolluk kuvvetlerine uygun bir fiyata, internet sitesi ilanlarıyla satılıyor ticari ilişkiler giderek kuvvetli hale getiriliyordu. Üstüne konulan her bir yüzdeliğin ve komisyon ücretinin karşısında ortaya konan kaliteli ürünler ve temizlik hizmetinin profesyonelliği yatıyordu.

Bazen ateşle oynuyorlar, bazen ateşte pişirdiklerini beraber yiyorlardı. İki usta aşçıydı Kolzak ve Helena. Bölgede denizden çıkardıkları balıklar ve et fabrikalarında özel hazırladıkları etlerle güzel ziyafetler çekiyorlardı. Paylarını ortak bir şekilde paylaşıyorlar, kimseye üstünlük taslamak peşinde olmadan işlerini yürütüyorlardı. Sicilleri kirli olmasaydı belki ikisi de Santos başkanlığına bile adaylıklarını koyabilirlerdi. Hiyerarşi ailenin işleyişini sağlamaktan başka bir şey değildi. Önemli olan ateşiniz üzerinde ne kızarttığınız ve ne kadar paylaştırdığınız idi. Çünkü bir soğuk varsa aynı ateşin etrafında toplanmak aile hiyerarşisinin gereğiydi.

Gitgide aile için yeni elemanlar ve yeni dostlar ediniyorlardı. Ailenin üyeleri gitgide büyüyor, şehirde isimleri ufaktan ufaktan duyulmaya başlıyordu. Aile içi sohbetler Rascalova Organizasyon'un temelinde yatmaktaydı. Mutlaka işler görüşülerek ve istişare yoluyla halledilirdi. Bunun için taş meclise bütün aile üyeleri davetliydi ve orada organizasyon işlerini konuşmaya başlarlardı.

Atık fabrikasını satın almışlardı. Artık bölgede işlerin yürürlüğe girme vaktiydi. Rascalova Aile üyeleri bütün ekiple birlikte ana merkeze ulaşarak harıl harıl çalışan bir iş potansiyeli sergiliyorlardı. Fabrikada işler oldukça yoğundu ve dolayısıyla çok fazla boş beklemenin mümkünatı yoktu.

Toplanan çöpler ve pislikler kamyonlarla fabrikaya taşınıyordu. Her işten bir aile üyesi sorumluydu. Kapıda beklemek asla organizasyon için asli bir unsur olamazdı. Herkes çalışmalıydı, çünkü Rosetta ve Kolzak'ın önem verdiği emek ve iş gücü kavramlarıydı. Marksizm'den öğrendikleri bu idealar onların aile prensiplerini belirlemişti. Ayarlanan forkliftler aracılığıyla çöpler ve atıklar yükleniliyor, öğütücüye doğru götürülerek dönüştürme işlemleri başlatılıyordu. Bu konuda yoğun bir kas gücü ve emek gerekiyordu.

Öğütücü sistemi büyük bir güç mekanizması ve elektrik sistemiyle çalışıyordu. Kolzak'ın deha mühendisliği sayesinde bu sistem işlerliğini kazanmıştı. Forkliftlerle getirilen atıklar öğütücü makine aracılığıyla dönüştürme işlemine tabii tutuluyordu. Güçlü ve kuvvetli bir sistematiği vardı. Alüminyum, bakır, cam, demir, kağıt, beton, plastik, pil, motor yağları, akümülatörlere kadar çok çeşitli maddeler dönüştürülerek hammadde haline getiriliyor, arz talep dengesine göre satışı yapılıyordu.


Taş Taht, Patroniçe'nin alanıydı. Buraya izinsiz kesinlikle oturulamazdı. Kurallar kesin ve katiydi. Görüşmeler bu taht üzerinden idare edilir, aile içi toplantılar bu taht ve çevresinde toplanan üyelerle görüşülürdü. Havanın iyi olan durumuna göre toplantılar içerde ve dışarda yapılırdı. Ancak bu tahtında hiyerarşik bir anlamı yoktu. Lüks bir alan inşa ederek zengin hayatı düşleyerek yaşama peşinde olanların oturabileceği bir yer değildi bu taht. Taş taht soğukluğu ve kalıcılığı sembolize ediyordu. Birisi Rusya'nın temsiliydi ötekisi organizasyonun istediği hayaldi. 

Görüşmelerde güvenlik her zaman önemliydi. Önemli görüşmeler ve ticari diyalogların kurulma aşaması çok önemliydi. Bu zamanlarda sakinlik korunur görüşmelerin hassasiyetine önem verilirdi. Rosetta, görüşmelerin politik bir şekilde gerekli yere ulaşmasını sağlar, gerekli kontakları sağladıktan sonra mesajı yerine iletirdi. Görüşmeler aile üyelerinin yanında yapılır, güven testi ve kontrolü de bu görüşmeler aracılığıyla sağlanırdı. Görüşmelerde daima gelen müşterilere öncelikle ne ikram edileceği sorulur, Rosetta'nın özel çiçeklerinden kaynatılan bitki çaylarıyla gelenlerin bölgedeki mikrop ve petrol kokusundan etkilenmemesi sağlanırdı. Bu konudaki hassasiyet bütün aile üyelerine aktarılıyordu.

Ticari olarak kurulan diyaloglar neticesinde Rosetta, potansiyel iş ortaklarıyla yaptıkları anlaşmalarla güzel bir ikna becerisi uygular ve onları güzel mesajlarla uğurlardı. Artık işler yavaş yavaş büyüdüğü için ortaklarıyla yeni işler yaparak, temizlik konusunda diğer ailelerin, şirketlerin ve organizasyonların çalışmaları yakinen takip ediliyordu. İşlerin hızlı ve güzel bir şekilde geçmesinden memnun olan Rosetta ve ailesi dostlarıyla tokalaşmaktan hiç gocunmuyor, büyük bir şevkle o eli sıkmak için parmaklarını kıpırdatıyorlardı.

Çöplük diye basitçe geçilemezdi bu iş ve bu fabrika. Dönüşüm işinin her türlü açılımı vardı. Rosetta, Rascalova Cleaning Service isimli şirketinin temellerini attığı bu bölgedeki aktif tır geçişlerini kontrol etmeye başlamıştı. Ayrıca ürettiği hammaddelerle de piyasaya girmenin derdindeydi. Hastalıkların ve pisliklerin yayılımının engellenmesi gerekiyordu. Temizlik firması olarak şirketlere temizliğe gidiyordu. Kuracağı ilişkiler sayesinde de yavaş yavaş güçlenmeye devam ediyordu. Kardeşinin işlerini de bir süreliğine geçici bir zemine oturtarak sürdürmek niyetindeydi. Ek olarak, pazarlama yoluyla şirketler arasındaki sorunların çözülmesi için politik zekasını kullanarak aracılık faaliyetleri üstleniyordu. Etraftaki kan kokusunu, yersiz izleri ortadan kaldırmak, böcek kontrolü yapmak, cesetleri yok etmek için gerekli kimyasallara sahip olan organizasyon illegal işlerini aklamak üzere kurduğu atık fabrikasını çok işlevsel bir hale getirmek niyetindeydi. Aynı zamanda şehir içinde açacakları büyük bir restoran ile yasal yönlerini ortaya koymak niyetindelerdi. Temizlik firması işi bazen bir paravan bazense gerçekten bir gereklilik üzerine çalışmaktaydı. Kurdukları işçi sendikasıyla birlikte şehirdeki tırcıları ve kamyoncuları da bir araya getirerek toplantılar düzenliyorlar, yer altında organizasyonlarını büyütmek için hızlı bir şekilde faaliyetlerine devam ediyorlardı. Bunun için büyük bir ekip gerekmiyordu, büyük bir yürek gerekiyordu...


Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Helena Rascalova 24 seviye
Cinsiyet: Kadın
Son giriş: 17 Ekim 2021, 15:43
Toplam oynama: 146 gün, 4 saat

BÖLÜM II


PATRONİÇE

Rosetta Rascalova diğer adıyla Patroniçe büyük kumarhanesi ve kurduğu et fabrikasıyla oldukça büyük işlere imza atmıştı. Las Venturas'taki hakimiyeti ve bölgede attığı inanılmaz adımlarla organizasyona oldukça büyük bir servet katmıştı. Çöpçülükten başlayan Rosetta pek çok sektörde yer almış uyuşturucu ağı konusunda da eroin ve kokain bağlamında kumarhane aracılığıyla oldukça güçlü bağlantılar kurmuştu. Los Santos'a doğru uzakta olmasına rağmen Bay Mavi'nin yardımıyla Venturas'ta kurduğu suç şebekesini başarıyla ilerletmekteydi. Bu şebeke adı altında Zümre ismini verdiği birliği kurmuş ve bölgedeki diğer yapılanmalarla ortaklığa ve rekabet savaşına girmişti.  Kısa zamanda büyük gelişme gösteren Rosetta kendi gücü sayesinde Bay Mavi'nin emrinde çalışan belli bir gücü yok edebilmiş ve onun faaliyetlerini üstlenebilmişti. Las Venturas'ı hakimiyeti altına alabilen bir güç kurdu. Denge siyaseti konusunda oldukça becerikli olan Rosetta gerektiğinde savaşma konusunda da oldukça aktif ve gerekli ekipleri yerinde kullanmaktaydı. Güç dinamizminin temelinde San Andreas eyaletinin en güçlü lojistik ağını ve et fabrikasını kurmak, kendi üretimindeki uyuşturucu ticareti kadar önemliydi. Önemli iş adamlarını Venturas'taki Caligulas Casino'su aracılığıyla ağırlamış ve oynadığı satranç oyunlarıyla üç milyon dolara yakın büyük bir servet ve gelir elde etmişti.

YÜKSELEN DÜŞÜŞ

Patroniçe'nin bu yükselişinin ardından birden yok olmak için 2 milyonluk bir serveti şehirde bıraktığı yeraltı dünyasında yakalanmıştı. Rosetta'nın bu acil kaçışındaki temel sebep Bay Mavi'nin kendi ekibine kurduğu tuzağın Rosetta aracılığıyla olduğunu öğrenmesiydi. Rosetta bu durumla karşılaştığı zaman güne uyandığında bütün mal varlıklarına tek tek el konulduğunun haberiyle uyandı. Kumarhane'nin Las Venturas'taki bölgenin, et fabrikasının ve lojistiğin mülkiyetini yitiren Rosetta yurtdışına kaçmak için hızlıca yol aldı. Ancak Bay Mavi gibi bir adamın elinden kurtulmak o kadar kolay değildi. Bay Mavi San Andreas eyalet sınırında Rosetta'yı Bay Kırmızı'ya yakalattı. Bay Mavi bu yaptıkları kaybın karşılığında Rosetta'yı bir hücreye hapsetti. Onun karşılığında ise öldü olarak bilinen kuzenini buldu ve onun verdiği işleri yapıp kaybını geri getirmesi için kuzeniyle Helena'yı tehdit etmeye başladı. Patroniçe'nin yaşaması için sevmediği kuzenine fedakarlık yapmayı kolaylıkla göze alan Helena, Bay Mavi'nin önergeleri doğrultusunda yeniden bir ekip kurup yeraltında onun dediği faaliyetleri yapacağına dair söz verdi. Bu söz altında tek istediği şey kuzeninin yaşaması ve serbest kalmasıydı.

HELENA JANE RASCALOV - 2018

Şehre bir yabancı gibi gelen Helena Jane Rascalova 27 yaşında psikologluk görevine başlamak üzere cebinde bin dolarla Los Santos'ta yeni bir hayat kurma hayaliyle havalimanına varmıştı. Şehirde biraz turladıktan sonra taksiyle Idlewood'a geçmiş ve yemek içecek faslını geçtikten sonra otele varmıştı. Otelinde yapacağı planları düşünen idealist Helena şehri adeta kurtarmayı hedefleyen devasa bir kurtarıcı rolünde bir psikolog olma hedefindeydi. Bu süreçte şöhretini kazanmadan evvel reklam panolarına ilan verip tek tek insanları ziyaret ederek psikolojik terapiler yapmaya başladı. Bundan memnun kalan Los Santos halkı birkaç seansa aynı anda ziyarete gelmekteydi. Şehirde nadir bulunan bir meslek olan psikologluğu sayesinde oldukça özel sektör alanında kendini göstermiş ve kendisine pembe bir Feltzer alacak parayı toplayabilmişti. Taa ki kocası Juan S Collazo'yu bulana kadar. Terapi yaptığı zenginlerden biri olan Collazo ile bir araya geldi ve terapi yaptığı insanlardan uzaklaşması gerektiği ve onlara duygularını göstermemesi gerektiğini hesaba katmadan ona tutuldu. Aşk hayatını belirli bir süre yaşadıktan sonra Divy diye bir çocuğu evlatlık edindi. Beraber yaşamaya başladılar. Collazo sayesinde bürosunu kurabilen Helena evlere gitmeyi bırakıp kendi ofisinde işlerini yürütmeye devam etti. Kocasının bulaştığı pis işlerden kurtulamayan Helena onun arkasını toplamak üzere gerektiğinde psikologluğu bir bilgi merkezi olarak kullandı. Ancak bunu sevdiği adam için yaptığını düşünüp meslek konusunda kararsız kalınca iyice yeraltına battığını fark etse de sevgisinden dolayı geri adım atamadı ve casusluk yapmaya başlayarak ufaktan yeraltı kimliğine büründü. Pembe Panter lakabıyla belli bilgiler toplayıp kocasına veriyor ve onun yapılanmasına yardımcı oluyordu. O sırada Nobles isimli yeraltı yapılanması Mathila ve Max Andreas gibi isimlerle yüzyüze geldi. Yeraltı dünyasından uzaklaşmak istese de kocasının hayatı onu o tarafa çekiyordu. Bir yandan Lupertazziler bir yandan Fernando ve İtalyan yapılanması onu bir kenara itiyor ve kendisini arada bırakıyordu. Tek istediği işini yapmaktı ve zamanla polislerin ve kendilerini iyi olarak nitelendiren insanların aslında iyi olmadığına kanaat getirdi. Kötülerin terapiye ihtiyacı vardı, çünkü iyiler zaten kendilerini gizleyebiliyorlardı.

COLLAZO ve HELENA'nın YOK OLUŞU

Collazo'nun ani bir şekilde saldırı sonucu ölümüyle birlikte hayatı sarsılan Helena yeraltı dünyasındaki o korkusuz tavrını yavaş yavaş kazanmıştı. Evlatlık olarak yanında bulundurduğu manevi oğlu Divy de artık yanında değildi. Hiçbir zaman kimseye kıyamayan Helena artık acımasız bir psikologa dönüşüyor gibiydi. Çünkü ruhu köreliyordu, iyi olduğunu söyleyen insanlar yalanlarla doluydu. Çevresinde kim iyiyse onların acımasızlıklarına ve kendini gizleyen yalanlarına şahit olmaktaydı. Kötüler en azından dobraydı ve daha gerçekti. Zamanla iyimserliğini kötüler üzerinden koruyabilen Helena Jane Rascalova büyük bir servet edinmiş ve şehirde adeta herkesin bildiği bir isim haline gelmişti. Nereye gitse sen o Psikologsun cümleleri yankılanıyor kendisi yalnızlaşıyor ve ailesinden uzak bir hayatta olduğunu düşünüyordu. Richmandaki villası ve zenginliği onun şöhretini gösterse de içindeki yalnızlığı ortadan kaldıracak bir ailesi olmadığını anladı ve milyonluk servetinin tamamı dahil bütün mal varlığını sonuna kadar bırakarak Los Santos'u terk etti.
HELENA'nın DÖNÜŞÜ 2020

Bütün mal varlığını dağıtan Helena yalnızlığın parayla ya da parasız olmadığını kavramıştı. Belirli bir süre Rusya'da kalarak kuzeni Rosetta ile zamanını geçiriyor gününü gün ediyor ancak yine Santos'taki gerekliliğine olan ideolojik bağımlılığı onu bırakmıyordu. Ben burası için lazımım düşüncesine kendisini adamış idealist psikolog yeniden Santos'a döndü ve kısa zamanda eski hastalarının yardımıyla eski mal varlığına kavuşmaya başladı. Kısa zamanda eski şöhretini edindi ve bir adamı daha sevmeye başladı. Benedict Wade Marino.

MARİNO SÜRECİ

Bir şirketin danışmanı gibi girdiği Consigliera vazifesi yeraltında iyice isim yapmaya başlamıştı. Helena Jane Rascalova sevgilisi Wade aracılığı ile çeşitli bağlantılar içine girdi ve şehirde bütün yeraltı yapılanmalarıyla bağlantılar kurdu. Marino sayesinde El Craneo, Harlem, Bruaj gibi isimleri tanıdı. Burada gösterdiği başarılı danışmanlık vazifesi diğer yeraltı aileleri tarafından başarıyla görülüyordu. Orada üç aile vardı ki şehri yönetmeye adaydı. Birisi Lombardi, birisi Pellegrini diğeri ise Marino. İşte Pellegrini ile sık görüşmeleri ve tanışıklığı da bu sırada başladı.

PELLEGRİNİ ve HELENA YAKINLAŞMASI

Lombardi'ye yaklaşmak amaçlı dönemdeki yeraltı bağlantıları sayesinde Temple'da filizlenen İtalyan bir aile vardı. İsmi Pellegrini idi. Bir güni stemsiz bir kaza sonucu tanıştığı ve üç ay boyunca danışmanı olmasını istediği beyefendi sanatkar Santino Pellegrini. Bu isim Helena'nın hayatına adeta bir ok gibi saplanacaktı. Çünkü bundan sonraki süreç tamamen onunla şekillenmişti. Helena hiçbir zaman yeraltına direkt olarak girmek istemedi. Gerek Sırp Ailesi gerek Withfire gerek Mathila gibi ailelerle işi gereği de çeşitli bağlar kurmasına rağmen fiili olarak savaşın içine girmemeyi seçmişti. Sevgilisi olması hasebiyle ve aktif görev alması hasebiyle Marino Ailesi'nde sorun yaşayan Helena o aileden ayrıldı ve bu aile de kısa zamanda şehirden silinip gitti. İşte bu sırada Helena terapilerine devam ederken onu aylardır almak isteyen bir isim vardı ve o da yeni yükselen güç Santino Pellegrini idi.

HELENA, PELLEGRİNİ ve TAKIM ELBİSELİLER CEMİYETİ

Pellegrini Lombardi ve Helena üçlemesiyle toplandıkları gizli toplantılarda Helena çeşitli duyumlar ve işler öğrenmeye başladı. Kurduğu çevresi ve bağlantıları sayesinde süreçteki bilgi akışında önemli rol oynuyordu. Bu süreçte üç büyükler direkt olarak şehrin yeraltı isimleri konusunda başı çekebilen güçlerdi. Bu güçler sayesinde Alhambra kontrol altına alınmış, Temple ise tamamen Pellegrini'ye geçmişti. Ancak bu kadar büyümenin karşısında bir de düşman taraf elbet olacaktı. O taraf da Helena'nın eski hastalarından olan Blackpool ve ekibine bağlı birimlerle Pellegrini'nin ters düşmesi sonucu oluşan gerilimdi. Andreas ekibi Pellegrini ile düşmanlık güdüyordu. Husumetleri ve anlaşmazlıkları gerekçesiyle Helena arada kaldığı için iyice durumdan uzaklaşmak istemiş ve hastaları için mafya dünyasının ön planına geçmek istememişti. Ancak bu süreçte oldukça ortada kalan Helena sonunda Pellegrini'nin kaçırılması ile birlikte Pellegrini'ye iyice bağlandı ve kontrolü ele almaya başladı. Bazı noktalarda ona fikir veriyor gerektiğinde Pellegrini ekibini toptan idare ediyor vaziyete geldi. Çünkü Santino'dan sonra artık Helena vardı.

SPENCER LITVINOVA ve WITHFIRE KARMAŞASI

Bir gün Helena'nın ofisi Litvinova denilen bir adam tarafından basıldı ve Helena korkutuldu. Bunun üzerine Helena bu durumu cemiyete yani Lombardi'ye bildirdi. Withfirelarla Lombardi sayesinde bir görüşme ayarlayan Helena, Spencer Litvinova'ya karşı yaşanılan durumu izah etmek için Franklin Withfire ile görüştü ve orada da çözülemeyen bir tatsızlık fırtınası başladı. Bu fırtına çemberi o kadar büyüdü ki Helena gibi bir kadın Withfire'ı bitirmeyi planlayan bir mafya annesi haline geldi. Yuvarlak masa adı altında Pellegrini'nin düşmanlarını bir araya getiren cemiyet karşıtı bir yapılanma kuruldu. Helena sırf bu tavır yüzünden kurulduğu Withfire'a darbe vurmak amaçlı masa üyelerine birer birer haraç keserek onları o koltukta rezil etti. Tommy Cassidy ve Max Andreas gibi isimlerin kaçırılmasına öncülük etti ve bu yolda Cassidy'nin manevi kızını Pellegrini ile birlikte öldüren Helena elini ilk defa San Andreas eyaletinde kana tam anlamıyla bulamış oldu. Ardından Withfire'ı da tehdit ederek yarım milyon dolarını aldı ve Withfire'ın kendisine direkt cephe almasını sağladı. Bu yüzden Pellegrini ile Withfire düşmanlık edinirken Lombardi bu durumda kayıtsız kalmış ve bu şekilde Helena'nın direkt olarak güvenilebilecek bir dostu olmadığı gerçeğini göstermişti. Her ne kadar Lombardi ona yakın davranmış olsa da onun iş odaklı tavrı ve insanlara karşı muamelesi onu Pellegrini ile çalışmaya iyice itmişti. Yeraltı dünyasında kimse zaten mutlak dost olamazdı ancak Helena bunu bilemeyecek kadar iyi niyetliydi ve bu iyi niyetinin kurbanı oldu.

ÖLÜM FIRTINASI ve PELLEGRİNİ'nin DAĞILMASI

Bu yapılanlar sonucunda kan ortağı olan Helena ve Pellegrini arasında daha bitmez bir yakınlaşma oldu. Fikri manada her şeylerini paylaşıyorlar beraber takılıp geziyorlardı. Sürekli yaptıkları bu konuşmalar onları rahatlatıyordu ancak tehlikedeki iki yoldaş gibi birbirlerine duydukları tarifsiz aşk artıyordu. Bu aşk iki taraflı anlaşma şeklinde ilerliyor kimse kimseye bir şey itiraf etmiyordu. Fakat Withfire Helena'yı kafasına çoktan takmıştı. Çünkü Kaplan Surat Franklin'in daha önce o denli bir düşmanı hiç olmamıştı ki sanırım onun için bu durum oldukça misilleme ihtiyacı duymasını gerektiren bir vaziyetti. Misillemesini yaptı ve Helena'yı yakalatarak Gregory Withfire aracılığıyla ölüme terk etti. Ak47 mermilerini Helena'nın üzerine boşaltarak Pellegrini'ye bir milyon dolarlık bir şantaj yaptı ancak para gelene kadar Helena çoktan kendini kaybetmişti. Helena tam öleceği sıra onu öldürmekten vazgeçen Franklin hızlı bir emirle onu oradan aldı ve tedavi için kendine bağlayarak onun yaralı yüzünden çok fikrini kullanıp Pellegrini'ye karşı Helena kozunu oynamayı seçti.

MASA GERİLİMLERİ

Helena artık Withfire'a iyice bağlanmış maskeli bastonlu ve titrek gezen bir felçliydi. Kurşunlar çıkartılmış kanlar ve düşmanlıklar bitmişti. Bu süreçte Pellegrini zaten delirmiş Gregory'i öldürmüş ancak ailesini koruyamamıştı ve yok oluşa sürüklenmişti. Helena ise çok güçlü bir kadındı ki hayata dört elle sarıldı ve üç aylık bir sürecin sonunda geçirdiği ameliyatlarla yaralarından kurtuldu. Bunu ona sağlayan Withfire'dı. Artık öyle bir dilemmadaydı ki ne Withfire'ı bitirebilirdi ne Pellegrini ile dost olabilirdi. Bunun sonunda yüzleşme aşaması geldi ve üç ay sonra Pellegrini'ye yaşadığını gösterdi. Ancak Pellegrini'nin güç hırsı ve yaptıkları Helena'nın fedakarlığı ile uyuşmadı. Helena yeraltı masasında liderlik toplantısı için Pellegrini ile yüzleşmeye geldi ve masaya oturarak maskeli suratını çıkardı ve ikinci lider olarak karşısına aday olarak dikildi. Pellegrini lider seçildi daha sonrasında Withfire ve Pellegrini düşmanlığını bitirmek isteyen Helena bir masa kurulmasına öncülük etti ve yirmidört maddelik bir deklarasyon yazarak Pellegrini'nin masasını işlevsiz bırakarak ikisi ardında denge kurdu. Bu süreçte Withfire konusunda da işleri oldukça iyi idare ederek belirli bir konuma yükseldi ve masa sekreteri olarak geçici bir liderliğe benzer görev üstlendi. Yeraltı toplantılarında yer alarak herkese bölge taksiminin yapılmasını sağladı ve geçici bir sulh dönemine öncülük etti. Bu süreçte savaşlar durmuş paralar akmaktaydı. Joseph Amir, Tank, Pellegrini, Andreas, Rowdy ve Weiss gibi isimler masadaydı.

ELVEDA SEVGİLİ

Helena bu süreçte Pellegrini ile Withfire'ın arasını düzeltmek için elinden geleni yapsa da hastalığı sebebiyle yeterince aktiflik gösterememiş ve savaşı tam anlamıyla durduramamıştı. Bu savaşın galibi var mı bilinmez ama Pellegrini Ailesi hükmen ortadan kalktı. Yapılan yanlış ve zamansız saldırılar sonucu Pellegrini iyice Helena'dan uzaklaştı ve işlerine odaklandı. Ancak Helena bu süreçte çoktan her şeyi unutmak için Bayside'daki malikanesine yerleşmiş ve emeklilik hayatı sürmeye başlamıştı. Artık ne yeraltı ile ilgileniyor ne Withfire ne de Pellegrini umurunda yaşıyordu. Sevdiği adam için onun zaafı olup ikisinin de ölmemesi için ondan vazgeçmiş, Withfire'a olan borcu yüzünden ona karşı asla sevdiğini tam olarak gösterememişti. Withfire da belli bir süre sonra polislerle olan amansız savaşı sonucu ortadan kaybolmaya mahkum olmuştu. Bu süreçte onu Spencer belası arada sırada rahatsız etse de Helena Jane Rascalova Bayside'da votkasını yudumlamaktan oldukça mutlu görünmekteydi. Belki de emeklilik iyi gelecekti ama yalnızlığın iyi gelmediği kesindi.


PSİKOLOGUN EKİBİ

Bu mutluluk Rosetta'nın Helena'yı aramasıyla bitecekti. Artık kuzenini kurtarmak için yaşayacak olan Helena ne yapacağı konusunda yeniden bir mücadele içerisine girmişti. Artık sicili vardı ve yeraltı dışında sözünün geçtiği bir yer yoktu. Bay Mavi kuzeninin hayatı için ona ekip kurmasını söylemiş ve emirlerini yerine getirmesi için Patroniçe'nin hayatı karşısında bazı işleri ona havale etmişti. Helena fedakarlığa ne de olsa alıştı. Santino Pellegrini, Franklin Withfire, Marino, Collazo hepsi bu fedakarlığın bir parçasıydı. Helena bu görev karşısında tek bir şey yapacaktı. Bastonunu bırakmak ve Santos'a dönmek.

Kötülerin terapiye ihtiyacı vardır, iyiler zaten kendi yalanlarıyla hastalıklarını gizleyebilir. Kötüler gizleyemeyen kimselerdir.


Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Helena Rascalova 24 seviye
Cinsiyet: Kadın
Son giriş: 17 Ekim 2021, 15:43
Toplam oynama: 146 gün, 4 saat

BÖLÜM III


PATRONİÇE'nin ÖLÜMÜ

Rosetta Rascalova yani Patroniçe'nin aranması uzun bir süreç almıştı organizasyon için. Helena ve crewi bu işi görev üstlenmişlerdi. Uzun arayışlar sonucu Patroniçe'yi bulmak amaçlı yola çıkan Helena ve ekibi, Rosetta'yı bulabilmişlerdi ancak o artık bir ölüydü. Bay Mavi tarafından öldürüldü ve cesedi bir şöminede yakıldı. Birliğin aylardır çaba gösterdiği faaliyet ve Helena'nın yeraltı dünyası işlerine ara verip kuzenini bulduktan sonra onunla mutlu bir hayat yaşama ideası tamamen ortadan kalkmıştı. Artık geriye yapılabilecek tek bir şey vardı. Rascalova Organizatsya'nın kuruluşundaki en etkin adam olan Bay Mavi'nin öldürülmesi. Çünkü artık organizasyon kimsenin umurunda değildi ve Bay Mavi öldürülerek bütün ilişkiler kesilecek ve ailedeki son kalan kişiler artık uzaktan yönlendirmeye açık olmayacaktı.

Mavi'nin Ölümü ve İllegale Ara

Helena ve ekibi aranan adrese geldi Bay Mavi'yi buldu ve evin içinde kurşuna dizerek öldürdü. Artık ev organizasyonun Rusya şebekesi tarafından oldukça büyük bir şekilde aranmaya başlamıştı. Neyse ki temizlik faaliyetleri sayesinde bu eve dair her türlü kanıt temizlendi ve şehirden uzaklaşma kararı alındı. Bir süre kimse ortalıkta görünmeyecekti ailenin kararları gereği kimse aynı yerde bulunmayacak ve dağınık bir şekilde birbirlerinden uzakta yaşayacaklardı. Ancak bu böyle olmamıştı. Kırmızı, Çinliler tarafından öldürüldü. Sağ kalanlar arasında sadece Barko kalmıştı. O da bu işlerden uzaklaşmak amaçlı bir adaya yerleşmiş ve izine rastlanılamamıştı. Geriye Boris'i ile tek başına kalan Helena vardı ve artık her şeyden uzak olacağına dair yemin etmişti.

Masumların Ölümü

Sadece Boris ve kendisinin kaldığı bir dünya içerisindeydi Helena. Bütün sevdiklerini kaybetmişti. Etrafında kimse kalmamıştı. Aile kavramını komple ortadan yitirdiğini düşünüyordu. Boris'e veda etmek için onunla güzel bir konuşma yapacaktı ki Boris psikolojik bir sorun içerisine girdi. Boris ile konuşmaya yanaşan Helena, Boris'in ona saplantılı bir halde olduğunu çözdü. Onu serbest bırakıp bir yere gidemedi. Bir arbede yaşandı ve ne yazık ki Helena yanlışlıkla kurşunu ateşledi ve 2 senedir yanında bulunan en güvenilir adamı Boris'i kanlar içinde orada bıraktı. Bağırdı ve artık delirmişti.

Helena'nın Delirmesi ve Organizasyon'un Santos Ayağının Yok Oluşu

Helena artık verdiği yemini bozmuştu. Yeraltı dünyasında hiçbir zaman masumlara zarar vermemişti. Ancak ellerinde silah olmasından ötürü bu yoğun başladığı iş dünyası yüzünden pek çok yakınını kaybetmişti. Çok gençti ama bir ölü gibiydi. Sürekli deliriyor, titriyor ve hastanede kalıyordu. 2.5 ay boyunca deliler hastanesinde yattı ve büyük bir tedavi gördü. Uzun süreli ilaçlar kullanmaya başladı ve psikologlar ile görüşmeye başladı. Bu süreçte ailesinden oldukça uzaktı. Her şeyi unutmaya çalışıyor kendine yeni bir hayat oluşturmaya çalışıyordu. Gerçekten çok kötü durumdaydı ve acziyetini tanımlayamayacak düzeydeydi.
Çiçekçi

Bütün mal varlığını sağa sola dağıtarak gücünden kurtulmak ve nezih bir hayat yaşamak isteyen Helena, tekrar ailenin işlerine sürüklenecekti. Artık her türlü çiçeği yetiştirmek istediği bir arboretum kurmayı hedefliyor ve hayatını orada sürdürerek tüm bu işlerden uzakta kalmak istiyordu. Bunun için küçük çaplı bireysel faaliyetlere yöneldi ve çiçek yetiştiriciliği sayesinde toprakla bağını kurmayı hedefledi. Fakat toprağa bu kadar yakınken toprağın altındakiler ses çıkarmasa da üstündekiler çok ses çıkartıyordu ve Helena'nın yalnız kalmasına asla müsaade etmiyordu.

Büyük Kayıplar ve Miras

Rusya'dan gelen kuzeninin ağabeyi Yuri Rascalov ve Kolzak Pirogov'un dönüşü ile Helena'nın hayatı yeniden değişecekti. Organizasyonun yeniden kurulması gerekiyordu. Çünkü Yuri, Rascalov Ailesi'nin Rusya'daki ağından büyük haberler getirmişti. Amcaları Helena'nın organizasyonu sürdürmesini istiyordu ve ona gerekli parayı yollamalarını istiyordu. Yoksa bataklığa gidecek ve ailesini tamamen kaybetmesine neden olacaktı. Çünkü Bay Mavi'nin ölümü sonunda Lagunovlar yükselmişti. Çinliler Bay Kırmızı'nın üzerini de çizince Rascalovlar San Andreas'ta etkisini tamamen yitirmişti. Bu olaylar üzerine Çinlilerin ve Lagunovların baskısı üzerine Rascalovlar Rus dünyasında etkisini yitirip ailenin Rusya'daki bağlantısının tamamen ortadan kalkmasına neden olacaktı. Onlara para ve güç sağlayarak ailesinin ilişkilerini korumak zorunda kalan Helena yine babasının dediği söze geliyordu.
Raymond Rascalov, Helena'nın babası ona tek bir şey söylemişti: "Sen bir Rascalov'sun kızım." Helena, bu işlerden uzaklaşmak için psikolog olarak ailesinden uzakta yasal bir hayat yaşamaya çalışsa da yine özüne mafya aleminin derinliklerine girmişti. Bu süreçte yapılacak tek bir şey vardı. Yepyeni bağlantılar kurulmalıydı, paralar kazanılmalıydı ve Rusya'daki tüm ailesini kaybetmek istemeyen Helena Rascalova, organizasyonunu yeniden kuracak ve ailesinin köklü üyeleriyle yepyeni projelere girişecekti. Bunun sonu nereye gider bilinmez ancak Helena, aile kavramını öğrenmişti ve yalnızlığın ne kadar zor olduğunu biliyordu.

Hayatta bazen seçim imkanlarınız olmaz, o zaman imkanlar sizi seçer.

Alıntı

Bazı arkadaşlarımızın sıkça olan sorularından dolayı bu yanıtı paylaşıyorum. Çünkü birliğimizin konsepti çok karmaşık bir şekilde işleniyor ve dolayısıyla bazı düz işlemeyi seven arkadaşlarımız birliğimizi tipik bazı birliklerle karıştırıyor. Hikayeyi genel olarak yazayım okumak isteyen okusun. Sıkça sorulan sorulara da yanıt vereyim.

Şu an 3 CHAPTERIMIZ var.

CHAPTER 1 [1-117]
CHAPTER 2 [117-181]
CHAPTER 3[181- .... (Sayfa 300'de final verecek.)]

1. Rascalova Organizatsya Birliği Nedir, Konusu Nedir?

Rascalova Organizatsya, Organizatsya yani organizasyon anlamına gelen kurgusal bir örgüt üzerinde temeli Rusya Moskova'ya dayanan bir ailedir. Aile üyeleri en büyük iki kardeş Raymond Rascalov ve Victor Rascalov'dan oluşur. Raymond Rascalov'un kızı Helena Rascalova, Helena'nın Kuzeni Rosetta Rascalova ve Yuri Rascalov'dur. 3 Chapter boyunca hikayemizde sadece Rascalov adı altında sadece 5 Rascalov isminden söz edildi.

Rascalova Birliği Jeneriği ve Birlikte İşlenilen Karakterlerin Özellikleri

HELENA JANE RASCALOVA(118-... [Hayatta]) -BAŞROL

Raymond Rascalov'un tek kızı. 2 yaşında annesini kaybetmiş. Annesi'nin adı Elena Jane Rascalova. Babasıyla büyümüş o yüzden biraz erkeksi sert ve bağışlanma talebi olmayan bir karakter. 1991 doğumlu 30 yaşında. Rusya'da doğuyor fakat babasının işlerini beğenmediği için ve babasının onu uzakta tutmasını istediği için Rusya'nın çeşitli eyaletlerine okumaya gönderiliyor. Fakat çocukken babasının mafya dostlarına içki taşıyor, meze dağıtıyor ve yeraltı dünyasına girişi o şekilde başlıyor. Çocukken bu durumları yaşaması hasebiyle psikolojisi bozuluyor, fakat çok zeki ve çevik. 3 yaşında okumayı öğreniyor. Okumaya bayılıyor, aile üyelerinden çok farklı bir kız olduğu ortada. Babasının yönergeleriyle Cambridge Hukuk Fakültesi'ni kazanıyor, bitiriyor avukat oluyor. Sonrasında iki sene psikoloji alanında yüksek lisans yaparak özel psikologluk belgesi ediniyor ve 27 yaşında 2018 Ekim'de San Andreas'a gelerek psikologluk yapmaya başlıyor. Bu süreç içerisinde Rusya'ya gelip gitmelerinde Lagunov denilen ailenin çocuğu ile zorla evlendirilmeye çalışılıyor. Evleniyorlar belli bir süre kalıyorlar ve babasını çiğnememek için Helena babasının dediklerini yapıyor. Zorla bile evleniyor. Fakat evlendiği adamla hiç birlikte olmuyor ve onu sevemiyor, bunun üzerine Raymond Rascalov Lagunovlara çalışmasına rağmen Helena'yı evlendirdiği adamı öldürüyor ve kızını kaçması için San Andreas'a yolluyor. Sonra zaten Rina'daki eyalet üzerinde yaptığım psikolog rolleri ve sonraki mafyaya dönüş şeklim işleniyor.

BORIS AHMEDOVIC(1-...[Hayatta])

Helena'nın yanına iki yıl önce geliyor ve onun koruması olarak işe başlıyor. Zamanla Helena'nın en güvendiği adam haline geliyor ve onun verdiği işleri sürekli olarak yapıyor. Helena ile birlikte nice işkenceler zorluklar yaşamasına rağmen Helena'yı asla yarı yolda bırakmıyor ve onunla işleri yürütüyor. BAY KIRMIZI'yı öldüren tetikçinin kafasını keserek BAY KIRMIZI'nın intikamını alıyor. Ayrıca Boris, Helena'nın yurtdışı bağlantılarını halleden isim. Onun için Huang'ın yerine gelen Çinli kadın Fang Wang ile cinsel ilişkiye girip Çinlilerle ilişkiyi bir seviyede tutuyor. Tetikçinin kafasını kesmesine rağmen Çinlileri Lagunovlara karşı bastırabiliyor.

ROSETTA RASCALOVA(1-181 [Ölü])

Rosetta Rascalova, Helena'nın kuzeni. Helena Withfire ailesi tarafından sakat bırakılıp yatalak olduğunda amcaları tarafından kuzen Rascalova San Andreas'a gönderiliyor ve organizasyon kurulması isteniyor. Kendisi tam bir Sovyet taraftarı. Üniversite zamanlarında Bay Mavi lakaplı bir Yahudi iş adamıyla tanışıyor. Onun desteğiyle büyüyor ve ona bağlanıyor. O ne derse zamanla onu yapmaya başlıyor. Kokain ve eroin işine giriyor. Caligulas Casinoyu ele alıyor, Las Venturasta büyük bir düzen kuruyor. Kısa zamanda birkaç milyon dolar kazanıp zengin oluyor. Bay Mavi ve Bay Kırmızı'nın emrinde şebekesini yönetiyor. Temizlik sektörüyle çöpçülük ve ceset temizlemeyle işlerine başlayarak zamanla et fabrikası, kumarhane ve uyuşturucu işleriyle Las Venturas'taki etkinliğini artırıyor. Fakat Bay Mavi'nin adamı Bay Kırmızı ile sorun yaşadığı için onun ekibinin belli bir kısmını yok ediyor. Sonuç olarak Bay Mavi'nin düşmanı oluyor ve Çinliler daha statik bir grup olduğu için uyuşturucu işini onun elinden alıyorlar.

Chapter II'de Bay Mavi tarafından kaçırılıyor ve Helena şehre yeniden geliyor. Bay Kırmızı ile anlaşarak kuzenini aramaya koyuluyor kuzenini chapterın finalinde buluyorlar. Rosetta Rascalova Bay Mavi tarafından yakalanıyor. Bay Mavi Rosetta'yı yakarak öldürüyor.

KOLZAK PİROGOV(1-... [Hayatta])

Kolzak, Rosetta'nın üniversiteden arkadaşı. Birlikte çok yakınlar. Organizasyonun en başından itibaren organizasyonla alakalı her türlü teknik bilgiyi bilen çok gizemli bir adam. Senaryoya çok büyük etkisi var fakat her rolde ortaya çıkmıyor. Bay Mavi bağlantılarına kadar her bilgiye sahip. Uyuşturucu üretiminden, makine üretiminden her türlü mühendislik faaliyetleri konusunda tam bir yetkinliğe sahip. Ayrıca kendisi etkin bir borsa manipülatörü. Organizasyonun Rusya'daki ağlarını kurmasındaki her türlü teknik mühendislik işlerini halledebilmiş birası. İçki imalathanelerinde etkin rol oynamıştır. Şu anda Rusya'dadır.

RAYMOND RASCALOV(Sayfa içerisinde değil 5 yıl önce öldü.[ÖLÜ])

Helena'nın mafya tetikçisi babası. Rascalovların eskideki aile reisi. Onurlu ve şerefli bir adam. Her ne kadar pis işler yapsa da ailesini korumayı esas derdi olarak kabul ediyor ve kızını hep bu işlerin uzağında tutmaya çalışıyor. Lagunovların emrinde çalışıyor, kızını zorla Lagunovların damadıyla evlenmek durumunda kalıyor. Helena pis işlerden uzakta kalsın diye onu yurtdışına okutmaya gönderiyor fakat Lagunovların ısrarıyla geri geldiğinde zorla evlendiriliyor. Kızının iyiliğini düşünen baba Raymond kızı için Lagunovların oğlunu öldürüyor ve bunun üzerine Lagunovlar tarafından öldürülüyor fakat Helena babasının Lagunovlar tarafından öldürüldüğünü bilmiyor.

ELENA JANE RASCALOVA(Sayfa içerisinde değil 5 yıl önce öldü.[ÖLÜ])

Helena'nın öz annesi, Helena iki yaşındayken hayatını kaybediyor. Helena babasıyla büyüyor.

VICTOR RASCALOV(181-...[Hayatta])

Rascalov Organizasyonu'nun en tepesindeki adam en yaşlı adam. Raymond Rascalov ölmeden önce onun yanında o ne derse onu yapıyordu fakat şu an Raymond hayatta olmadığı için kalan tek VOR Meclis üyesi. Hayatta ve hali hazırda Rusya'daki bütün organizasyon faaliyetlerini idare eden adam. Kendisi bir Vor V Zakone teşkilatının üyesi ve mecliste bir üyeyi Vor yapmak için oy hakkına sahip. Fakat oldukça yaşlı. Aynı zamanla Lagunov Aile reisi Dimitri Lagunov ile 40 yıllık bir dostluğu bulunuyor. Uzun zamandır kumarhane işleriyle iyi yerlere geldi fakat son zamanlarda işleri büyük bir sıkıntıya uğradığı ve aile üyelerini kaybettiği için Helena Rascalova'dan para göndermesi için yardım istiyor. Helena da para göndermek için San Andreas üzerinden organizasyonu kuzeni Yuri Rascalov ile tekrar kuruyor. CHAPTER 3 MİRAS senaryosunun başlangıç amacı.)

YURI RASCALOV(181-...[Hayatta])

Yuri Rascalov, Helena'nın diğer kuzeni. Kardeşi Rosetta Rascalova ölünce şehre geliyor. Victor Rascalov'un üvey oğlu fakat Victor'a amca diyor. Çünkü öz evladı olduğu bağlantıları çözülürse Victor, Rascalovlar arasında itibar kaybına uğrayacak. Bir fahişeden doğmuş bir çocuk. Çok karaktersiz, umursamaz ve aile bağları güçlü değil. Onur şeref gibi şeyleri önemsemez. Helena'nın yanına amcaları tarafından desteklenmesi amacıyla gönderiliyor fakat belli bir müddet sonra işleri yarıda bırakıp gidiyor. Helena Rascalova; Garret Fabiano ve Philippe Eugene karakterlerini VOR üyesi yapmak için onları dövmeleyip meclise ulaştığında Rus olmayan üyelerin VORLUĞA kabul edilmeyeceği gerekçesiyle Helena'nın indirilmesi için Viktor Rascalov'a Helena'yı şikayet ediyor. Viktor Rascalov'u ikna ediyor ve Helena'ya ihanet ediyor. Yıllardır elde edemediği liderliği elde edip Helena'nın organizasyonunun başına geçmek istiyor. Bunun için her şeyi yapmaya hazır. Helena'yı dövüyor, maden işini baltalıyor. Uyuşturucu işlerini baltalayıp Çinli ortaklarıyla arasını açıyor.

DIMITRI LAGUNOV(181-...[Hayatta])

Lagunovların aile reisi. Çok yaşlı bir karakter. Victor Rascalov ile 40 yıllık bir dostları var. Victor'un kardeşi Raymond Rascalov, çocuklarını öldürdüklerinden beri Rascalovlara içten gizli düşman. Her zaman Rascalovları bitirmek istiyor fakat iş ortaklıkları çok eskiye dayandığından birbirlerinin yüzüne bakarak sürekli hem anlaşıyorlar hem de birbirlerini seviyor gibi davranıyorlar. Helena ile evlenen oğlu Raymond Rascalov'u öldürten adam. Fakat onun ölümü bile onun acısını tam olarak dindirebilmiş değil. Helena babasının katillerine çalıştığını bilmiyor. Çok gizli bir şekilde bunu yaptırıyor. CHAPTER'ın devamında ortaya çıkacak.

VALENTINA LAGUNOVA(181-293[Hayatta])

Dimitri Lagunov'un karısı. Lagunov Ailesi'nin San Andreas şebekesindeki işleri emirleri bizzat gönderip iletiyor. Kocasını yormadan Rascalovların şebekesiyle bağlantı kuruyor. Gazprom aracılığıyla Helena Rascalova'ya maden ihalesini bağlayan kadın. Aynı zamanda Yuri Rascalov ve Helena Rascalova arasındaki çatışmayı yakından takip ediyor. Bay Mavi denilen adamı Rascalovların San Andreas şebekesine sokan kadın da aynı zamanda Valentina Lagunova karakteri.

BAY MAVİ(1-181[ÖLÜ])

Rosetta Rascalova'ya üniversite zamanlarında verdiği eğitimlerle kendisini ona bağlıyor. Valentina Lagunova'ya bağlı bir adam. Onlar tarafından Rascalovları yetiştirmesi için sokulmuş. Yıllarca tohum üretimi ve uyuşturucu üretimi için Rosetta'ya yol gösteriyor. Gizemli bir adam suretiyle sürekli Rosetta'ya işlerini yaptırıyor, onun büyümesini sağlıyor ve aynı zamanda şebeke üzerindeki uluslararası ticaretini genişletiyor. Bunu en güçlü adam görüntüsüyle yapıyor halbuki Lagunovların bir kuklası fakat şebeke çok geniş olduğu için CHAPTER 1'de yaşıyor ve CHAPTER 2'nin başında Rosetta Rascalova işleri batırdığı için onu kaçırıyor ve onunla Helena'yı tehdit ederek organizasyonun başına onu geçiriyor. Lagunovlar'ın emrinin bozulmaması için Helena'yı şantajla yönetebileceğini sanıyor fakat Bay Kırmızı Helena tarafına geçiyor. CHAPTER 2'nin sonunda Rosetta Rascalova'yı saklandığı yerden çıkartıyor ve Helena'yı Bay Kırmızı aracılığıyla ilk bulduğu Chapter 2'nin başındaki evine götürüyor. Rosetta'yı orada yakarak öldürüyor. Fakat Rosetta ölmeden önce yerin konumunu Helena'ya bildiriyor. Helena ekibiyle birlikte evi basıyor, Bay Mavi'yi kurşunlayarak öldürüyorlar.

Fakat bu ölümü isteyen de Valentina Lagunova. Çünkü Bay Mavi, Bay Kırmızı'yı ve şebekeyi idare edememiş ve işleri baltalamıştı. Şimdi yeni piyon Helena Rascalova olacaktı. O yüzden Bay Mavi'yi Helena'nın öldürmesine ses çıkartmayıp bir sonraki CHAPTER 3'de Gazprom aracılığıyla Helena'yı destekliyor.

BAY KIRMIZI (Red Lee Cliff)(1-181[ÖLÜ])

BAY MAVİ'nin sağ kolu ve en yakın adamı. BAY MAVİ onu satınca Helena'nın yanına geçiyor ve Helena ile birlikte çalışmaya başlıyor. Commerce'da bir restoran açıyor ve onunla birlikte işleri yürütüyor. Çok uyuz bir karakter, Helena'yı uyuz ederek hayatına devam ediyor. Zamanla Helena'ya çok alışıyor ve onu bırakamıyor fakat Bay MAVİ öldürülünce Çinli bir tetikçi tarafından San Fierro bölgesinde tek kurşunla öldürülüyor. O tetikçi daha sonra CHAPTER 3'de Boris Ahmedovic tarafından kafası kesilerek öldürülüyor ve Bay Kırmızı'nın intikamı alınıyor.

HUANG WANG(1-225[ÖLÜ])

Lagunovların San Andreas şebekesinde Rascalov ve Çinlilerle ortaklığında Çinlilerin başını çeken grubun lideri. Çok yaşlı bir karakter, uzun süre uyuşturucu işlerini Rosetta'nın ölümünden sonra o yürütmüştü fakat yaşlılığı sebebiyle öldü. Kızı Fang Wang ile Boris Ahmedovic'in cinsel münasebeti var, Fang başa o ölünce geçiyor.

FANG WANG(225-292[ÖLÜ])

Çinlilerin Huang'tan sonra başındaki kadın. Hiçbir varis olmayınca Huang ölünce meclisin başına bu kadın geçiyor fakat Yuri Rascalov'un tetikçisi ANTON tarafından öldürülüp uyuşturucu işleri baltalanıyor. Suç Helena'nın üzerine atılıyor, amaç Helena'yı yok etmek. Fang Wang'ın Boris Ahmedovicle cinsel ilişkisi var, cahil. İngilizce biliyor ama konuşamıyor.

ANTON (291-...[HAYATTA])

Yuri Rascalov'un tetikçisi hala hayatta ve Fang Wang'ı öldüren adam. San Fierro'nun en büyük gökdelenin tepesinde onu ayaklarından asarak öldürdü ve manşetlik oldu. Yuri onun kasedini taşıyor ve o yüzden Helena'yı bitirmesi için Yuri'ye yardım ediyor.

2. Rascalova Organizatsya birliği tipik bir Rus Mafyası mıdır? Kültürü Nedir? Hiyerarşisi Nedir?

Hayır. Konsept kurgusaldır ve kozmopolit (çok uluslu) bir birliktir. Çünkü Helena Rascalova bir Rus mafyası hiyerarşisi üyesi değildir. Rütbeler tamamen kurgusaldır ve senaryo yazımı şahsıma aittir. Hiçbir mafya rütbeleme sisteminde Patroniçe diye bir rütbe olmaz. Bu tamamen San Andreasta yaptığımız rollerde karakterlerin karakterime koyduğu lakaptır. Roller tamamen San Andreas üzerinde meşru işlerden gayrimeşru işlere bulaşan bir karakterin kendi ekibini kurması şeklinde senaryo işlenmektedir. Rusya'daki gerçek mafyalara, tarihi olaylara atıflar yapılmaktadır fakat organizasyon tamamen kurgusaldır. Çünkü gerçekte yasal ve psikolog olan bir karakterin üstelik kadın olan bir karakterin bir Rus Mafyası öncüsü olması hiyerarşiye bağlı olmamasına rağmen mantıken saçma görünmektedir. Dolayısıyla kurgusu bana aittir. Konsept ve kültür yetersizliği denilemez çünkü kültürü ben yazıyorum. Yetersizliği için atfedilen kültürün ne olduğu ortaya net bir şekilde konulabilmelidir. Fakat birlik üyelerimize bakarsanız İtalyan Amerikan, Rus, Meksikalı insanlarla doludur. Akıllı ve yetkin insanlarla birliği doldurma mantığı esas alınır. Irksal bir birliktelik amaçlanmaz.

3. Rascalova Organizatsya birliği bir MOB mudur Mobster midir, Crew midir, Crime Family, Crime Organization mudur nedir Bu Rascalova?

Rascalova Organizasyonu gerçek fakat kurgusal bir şekilde yazılan bir Rus organizasyonunun San Andreas'taki şebekesinin adıdır. Mobster dönemini Rosetta Rascalova döneminde tamamlamıştır. O yüzden Organizasyon adını almıştır fakat Helena ile yaptığım roller o organizasyonların çok uzağında ayak takımı rollerdir. Örneğin yıllardır şehirde tanınmama rağmen bir maden ihalesi için bile karakterim Lagunovlardan izin koparmaya uğraşıyor. Çünkü 5 10 kişiyle bir maden ihalesi alamazsınız ve çok mantıksız bir görünüm ortaya çıkar. Karakterim şehirde itibarlı ve güçlü bir konumdadır fakat realistik açıdan bakıldığında gerçek mafya üyeleri 10 binler 20 binlerden oluşur. 5 10 kişi gibi bir durum söz konusu olduğu için çıtayı hep realistik seviyede tutmaya çalışıyoruz. Buna rağmen gerçek hayatta sonuç olarak birliğimiz 3 yıllık bir karakter sonucu güçlenmiş ve belli bir seviyeye roller aracılığıyla gelmiştir. Dolayısıyla organizasyon artık zamanla kendi çizelgesine evrilecek ve kendi içerisinde kartelleşecektir. Bunu göreceksiniz.


4. Rascalova Organizatsya birliği alımlarında nasıl bir hiyerarşi metodu izlenir?

Rascalova birliğine katıldığınızda ölüm izninizi otomatik vermiş sayılırsınız. Ekibimde 2 yıldır soldat karakteri olarak rol yapanlar var. Yani birliğe geldiğinizde rütbelendirmede sadece yaptığınız roller esas alınır. Yani ne zaman yükseleceğim diyen insanlar belki aylar geçmesine rağmen bir kademe bile atlayamayabilirler. Farklı ırklardan olsanız da rütbelendirmeyi de ben yaptığım için o rolde düşündüğüm alanı hak ettiğiniz takdirde o rütbe size verilecektir. Fakat her rütbe anlamı güçlü rütbelerdir dolayısıyla o rütbenin rolleri gerçekleştirilmesi gerekir. Fakat sunucu aktifliğinin yeterli olmaması hasebiyle bazı roller pasife çekiliyor ve sürekli aynı rütbelerde rol yapılmaya maruz kalabiliyorsunuz.

5. Rascalova Organizatsya birliği politikası ve gidişatı nedir? Nereye doğru gidiyor bu Rascalova?

Birlik hem senaryosuyla hem sunucu içindeki rollerle ön plana çıkmayı amaçlar. Amaç para kazanmak ve ekibi büyütmek güçlenmektir. Bu sürede yaptığımız rollerden zevk almaktır.  İyi rol yapmak ve bunun örneğini sunmaktır. Rollerde tekrara düşmemek mafyanın farklı bakış açılarını ortaya koyabilmeyi amaçlar. Başka bir amaç gütmemektir. Bu süreçte rollerimiz sunucu gidişatına ekip aktifliğine ve rol çizelgesine göre karakterlerin işleyişine ve detayına göre sürer. Roller hakkında maalesef spoiler veremiyoruz. Her an her şey olabilir.

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Helena Rascalova 24 seviye
Cinsiyet: Kadın
Son giriş: 17 Ekim 2021, 15:43
Toplam oynama: 146 gün, 4 saat

Rascalova Danışmanlık Ofisi ve Terapi, Rehabilitasyon Merkezi
Comrad Pub
Rascalova Mining Industry
Carson Mining Field
Lagunov Cleaning Productions Lab.
Lagunov Logistic Warehouse
Rascalifornia Şarap İmalathanesi
Rascalewingdon Üzüm Tarlası
Rascalova Demir Döküm Tesisi
Rascalova Cam Fabrikası Hissedarlığı (Sky Technology)
Rascalova Cam Ambalaj Firması Hissedarlığı (Paşabahçe)
Raskandal Alt Medya Grubu
Gold Street Mini Casino, Yüzdelik Ortaklık

Konsept işleyişi ve sektörel rollerden haberdar etmek için verilen bilgilerdir. Kesinlikle MG yada Mixing'e mahal verilemez.

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Earlina Dorotea 28 seviye
Cinsiyet: Kadın
Son giriş: 17 Ekim 2021, 22:05
Toplam oynama: 136 gün, 14 saat
Birlik: (Yok)
Başarılar dilerim rollerde görüşmek üzere. :) -Guiliano

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Danny Wood 14 seviye
Cinsiyet: Erkek
Son giriş: 11 Mayıs 2021, 18:14
Toplam oynama: 24 gün, 6 saat
Birlik: (Yok)
Başarılar dilerim.

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Cinsiyet: Erkek
Son giriş: 23 Ağustos 2021, 00:37
Toplam oynama: 194 gün, 15 saat
Birlik: (Yok)

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Andrea Guiliano 18 seviye
Cinsiyet: Erkek
Son giriş: 18 Eylül 2020, 12:49
Toplam oynama: 57 gün, 15 saat
Birlik: (Yok)
Başarılarr...

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Arzhan Leka 26 seviye
Cinsiyet: Erkek
Son giriş: 17 Ekim 2021, 20:02
Toplam oynama: 168 gün, 19 saat
Senine The 23 El Cranéo zamanında rol yapmıştım bencede kendi birliğini açmanın zamanı gelmişti her türlü destek için varım rollerinizde başarılar.

Instagram:
Discord:
RockstarTR:
Facebook:
Youtube:
Twitter:
Twitch:
Spotify:
Dimitri Dragovich 28 seviye
Cinsiyet: Erkek
Son giriş: 09 Haziran 2021, 00:03
Toplam oynama: 244 gün, 20 saat
Birlik: (Yok)
Vay vay vay... Başarılar.  ;)