Üyelik Sözleşmesi

Belirtilen şartname Grand Theft Auto: San Andreas adlı video oyununun, çoklu oyuncu modu "SA-MP" sunucusu Rina Roleplay ile kullanıcısı arasındaki üyelik haklarını ve sorumluluklarını düzenlemektedir.

Grand Theft Auto: San Andreas ürününün tüm hakları Amerika Birleşik Devletleri'nde kayıtlı Rockstar Games, Inc markası ve hak sahibi olan Take-Two Interactive Software, Inc. şirketine aittir. Rina Roleplay olarak bizler oyun üzerinde herhangi bir hak iddia etmemekle beraber oyuna eklediğimiz ve orijinalinde olmayan tüm materyalin kullanım haklarının da Take-Two Interactive Software, Inc. firmasına ait olduğunu kabul etmekteyiz. (Rina Roleplay; Rockstar Games'e ait Grand Theft Auto bilgisayar oyunun, çevrimiçi çoklu oyunculu SA-MP ( http://www.sa-mp.com ) modifikasyonu üzerinden oyunun oynanması hizmetini sağlamaktadır.)

Rockstar Games'e ait Grand Theft Auto: San ANdreas video oyunu ("Oyun");
Bu oyun için geliştirilen SA-MP modifikasyonu sunucusu ("Yazılım");
Rina RPG'ye ait web sitelerini ( rina-roleplay.com ) ("Web Sitesi"); ve
Mobil cihazlar da dahil olmak üzere, bunlara nasıl eriştiğiniz veya bunları nasıl kullandığınıza bakılmaksızın, işbu Sözleşme ile bağlantısı olan bütün diğer uygulamalar, web siteleri, oyunlar ve hizmetleri. kullanıp keyfini çıkarmanız için size erişim imkanı sunulmasını düzenleyen kayıt ve şartlar belirlenmektedir.

Kullanıcılar ayrıca SA-MP kullanımıyla, SA-MP kullanıcı sözleşmesini ( https://www.sa-mp.com/service_agreement.txt ) kabul etmiş sayılır. SA-MP kullanıcı sözleşmesinin takibinden, kullanıcılar sorumludur.

Rina Roleplay olarak siteye ve oyuna giriş yaptığınız andan itibaren site ve oyun üzerindeki verilerinizi toplayabilir, kayıt altına alabilir, istatiksel çalışmalarda kullanabilir, işleyebilir, talep halinde Türkiye Cumhuriyeti yargı ve kolluk kuvvetleriyle paylaşabilir ve ortak iştiraklerimiz ile paylaşabiliriz. Bu bilgileri bizim Gizlilik Politakımız’ın  (“Gizlilik Politikası”) kayıt ve koşullarına uygun olarak muhafaza edecek ve kullanacağız.

Lütfen işbu sözleşmenin kayıt ve koşullarını dikkatle okuyunuz. Aşağıdaki “Kabul ediyorum” düğmesini tıkladığınızda veya Rina Roleplay Hizmetlerinin herhangi birini kullandığınızda, işbu Sözleşmenin sizin tarafınızdan imzalanmış herhangi bir sözleşme gibi icra edilebilir nitelik kazanmasını kabul etmiş oluyorsunuz.

KULLANICI HESABI

Rina Roleplay kullanıcı hesabı açmak isteyen kişilerin, PEGI (Pan European Game Information pegi.info) tarafından oyun için belirlenen 18 yaş ve üzerinde olmaları gerekmektedir. 18 yaşının altındaki kullanıcılar hesap yaratamaz, kullanamaz, Rina Roleplay hizmetinden faydalanamazlar. Kullanıcı hesabı açan kişiler 18 ve üzeri yaşta olduğunu beyan etmiş kabul edilirler. Beyanın doğruluğundan kullanıcılar sorumlu tutulmaktadır.

Rina Roleplay, oyuna ait materyaller ve içerikleri kullanmaktadır. Bu materyaller ve içeriklerin kullanımı yazılım tarafında kurallandırılır. Türk Ceza Kanuna aykırı materyal ve içerikler Rockstar Games, Inc. firmasının oyuna eklediği ve sadece oyuna ait özelliklerdir. Kullanıcılar oyun oynadıklarının bilincinde olup, Türk Ceza Kanuna aykırı faaliyetlere özenmemesi ve uzak durması gerekir. Kullanıcıların bu yöndeki eğilimlerinden Rina Roleplay sorumlu değildir. Rina Roleplay hiçbir halde uyuşuturucu kullanımı ve satışı, silah kullanımı ve satışı, cana ve mala yönelik suçlara özendirmemektedir. Oyuncularımızdan da Türk Ceza Kanunları'nın hepimiz için geçerli olduğunun bilincinde olarak azami özeni göstermelerini talep ederiz.

Kullanıcılar verdikleri kişisel bilgilerden sorumlu tutulur. Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru verilmesi gerekmektedir. Verilen bilgiler gizlilik sözleşmemize uygun olarak kullanılır.

Bir kullanıcı hesabı yarattığınız zaman, sizden benzersiz bir kullanıcı adı ve şifre seçmenizi isteyeceğiz (bunlar, birlikte "Oturum Açma Bilgileri" diye anılacaklardır). Kayıt esnasında size kullanıcı adı seçme özgürlüğü verilmektedir. Bunları, Oyuna her erişiminizde kullanmanız gerekecektir. Hesabınızı veya Oturum Açma Bilgilerinizi kimseyle paylaşamazsınız. Hesabınızı ve Oturum Açma Bilgilerinizi satamaz, devredemez ve başkalarının onlara erişmesine müsaade edemez, erişmesini teklif edemezsiniz. Oturum Açma Bilgilerinizin gizliliğini muhafaza etmekten tümüyle siz sorumlusunuz. Oturum Açma Bilgilerinizin kaybolması, çalınması veya yetkisiz kişilere ifşası da dahil olmak üzere herhangi bir güvenlik ihlalinden haberdar olduğunuz takdirde derhal bizi de haberdar etmelisiniz.

Kullanıcı hesabının kullanılabilmesi ve oyuna giriş yapabilmek için; cep telefonu doğrulaması, yazılımın kurulması ve "Üyelik ve Kullanım Şartnamesi"'nin okunarak kabul edilmesi gerekmektedir. Hesap yaratılırken belirtilmiş olan cep telefonu bilgisi Gizlilik Politikalarımıza göre kullanılır.


KULLANICI HESABININ YASAKLANMASI

Hesabınızı iki farklı kişi/kurum askıya alabilir veya feshedebilir:

Siz: Destek/Ticket sistemi üzerinden bizimle temasa geçerek hesabınızı kendiniz feshedebilirsiniz.
Biz:
Üyelik ve Kullanım Şartnamesinin herhangi bir kısmını ihlal ettiğinizi;
Oyun, hesap veya forum kurallarının herhangi bir kısmını ihlal ettiğinizi;
Hizmet vermeyi durdurduğumuzu; veya
Hesabınızı feshetmenin veya askıya almanın topluluğumuz için, Rina Roleplay Hizmetleri için veya bir üçüncü şahsın hakları için en iyi seçenek olduğunu

makul bir şekilde tespit ettiğimiz takdirde hesabınızı feshedebilir veya askıya alabiliriz. Söz konusu tespiti, başka yöntemlerin yanı sıra, otomatik sistemler ve makineli öğrenme araçları kullanarak da yapabiliriz.

Kendi isteğiyle veya bizim tarafımızdan yasaklanan kullanıcılara ait oyun ve forum içeriklerinin silinmesi hakkı Rina Roleplay'e ait olacaktır.


SANAL ÖĞELER

Oyunu kullanırken, sizin hesabınızla bağlantılı olan çeşitli Oyun sanal öğeler (“Sanal Öğeler”) alıp bunlara erişim kazanabilirsiniz.

Geçerli ve aktif bir hesabı olan her oyuncu, Rina Roleplay bünyesinde bakiye alabilir. Rina Bakiyesi, platformda ürünleri alabilecğiniz sanal para olarak kabul görmektedir. Rina Bakiyesi, web sitesi marketi vasıtası ile online olarak alınabilir. Rina Bakiyesi, Rina Roleplay tarafından bir promosyon çerçevesinde veya bazı formların doldurulması veya Oyunda bazı başarılar kazanılması gibi başka yollardan veya Rina Roleplay’in sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmalar veya ödüller vasıtasıyla da size sağlanabilir. Rina Bakiyesi kullanarak bazı Sanal Öğelere (örneğin oyun karakterinizin adını değiştirmek, özel oyun aksesuarları gibi) erişim kazanabilirsiniz.

Rina Bakiyesi web sitesi üzerinden satılmakta veya verilmekte olup, fiyat, satın aldığınız miktara bağlı olarak değişebilir. Gerekli gördüğümüzde bir kerede satın alınabilecek veya toplam olarak hesabınızda bulundurabileceğiniz toplam bakiye miktarını sınırlayabiliriz. Ayrıca, Rina Bakiyesi ve Sanal Öğelerin fiyatı ve bulunurluğu da haber verilmeden değiştirilebilir.

Herhangi bir belirli işlemde hesabınıza eklenen veya hesabınızdan düşülen Rina Bakiyesi'in uygun miktarda olduğunu kontrol etmekten tek başınıza siz sorumlusunuz. Rina bakiyenizde bir hata yapılmış olduğunu düşündüğünüzde lütfen derhal bizi haberdar ediniz. Şikayetinizin konusu tarafımızdan soruşturulacak olup, soruşturmamız esnasında sizden, doğrulama maksatlı olarak ilave bilgiler istenebilecektir.

Söz konusu Sanal Öğelere ister Rina Bakiyesi ister oyun içi para sistemini kullanarak erişim kazanmış olun, kullandığınız Sanal Öğelerde hiçbir mülkiyet hakkı kazanamazsınız. Sanal Öğelerin hiçbir parasal değeri yoktur. Bunları para ile değiştiremezsiniz. Tarafımızdan açıkça izin verilen durumlar haricinde, Rina Bakiyesi veya Sanal Öğeler satın aldığınızdan dolayı herhangi bir para iadesi elde edemezsiniz.

Bütün Oyun İçeriğini – Sanal Öğeler de dahil olmak üzere – herhangi bir anda ve herhangi bir sebeple veya sebep göstermeksizin, sizi haberdar ederek veya etmeden, kısmen veya tamamen silme, değiştirme, başka bir yere taşıma, kaldırma veya aktarma hakkımız vardır ve bunu yaptığımızda bu hususta size karşı her ne türden olursa olsun hiçbir sorumluluğumuz olmayacaktır. Sizin hesabınıza tahsis edilmiş olabilecek Oyun İçeriği de dahil olmak üzere, işlettiğimiz veya kontrolümüz altında olan sunucularda yer alan verilere atfedilmiş nakit veya başka bir şekil altında hiçbir değer vermiyor ve garanti etmiyoruz ve böyle bir değer konusunda her tür sorumluluğu peşinen reddediyoruz. Sizin bazı Sanal Öğelerden, Rina Bakiyesi'lerden yararlanma hakkınızın satılması veya devri, ancak bizim tarafımızdan onaylanmış veya bizim tarafımızdan sağlanan (şayet varsa) hizmetler vasıtasıyla gerçekleştirilebilir.


SÖZLEŞME, YAZILIM VE KURALLARIN GÜNCELLENMESİ

Gelecekte Rina Roleplay Hizmetleri ve ilgili kanunlar değiştikçe, sözleşme ve kuralların güncelleştirilmiş versiyonlarını düzenleyebiliriz. Böyle bir şey yaptığımızda, sizden, sözleşmeyi iptal edip onun yerine geçecek yeni bir sözleşmeyi kabul etmenizi isteyeceğiz. Size sunduğumuz her yeni sözleşmeyi inceleme ve yenilenmiş olan kayıt ve koşulları kabul etmek isteyip istemediğinize karar verme imkanı size tanınacaktır. Eğer yeni sözleşmeyi kabul ederseniz, Rina Roleplay Hizmetlerini kullanmaya devam edebileceksiniz.

Rina Roleplay Hizmetlerini iyileştirmek maksadı çerçevesinde, herhangi bir anda, haber vermeksizin ve size karşı herhangi bir sorumluluğumuz olmaksızın, Sanal Öğeler de dahil olmak üzere Rina Roleplay Hizmetlerinin herhangi bir özellik veya kısmını değiştirebileceğimizi, güncelleştirebileceğimizi, askıya alabileceğimizi, dengeleyebileceğimizi veya sizin onlara erişiminizi kısıtlayabileceğimizi ve sizden Rina Roleplay Hizmetlerini desteklemek için gerekli olan herhangi bir yazılımın güncellemelerini indirmenizi ve kurmanızı isteyebileceğimizi kabul ediyorsunuz. Ayrıca, Rina Roleplay Hizmetlerinde yapılacak bu tür değişiklik veya güncellemelerin Oyunun oynanması için gerekli olan sistem özelliklerini değiştirebileceğini ve böyle bir durumda Oyuna erişmek ve Oyunu oynamak için gerekli ilave yazılımı veya donanımı satın almanın Rina Roleplay’nin değil sizin sorumluluğunuz olacağını biliyor ve kabul ediyorsunuz.