Hoş Geldin Ziyaretçi!

Selam ziyaretçi, Rina Roleplay forumuna hoş geldin. Rina Roleplay, Grand Theft Auto: San Andreasın multiplayer istemcisi "SAMP"ın, Türkiyedeki en büyük sunucusudur ve en büyük roleplay platformudur. Eğer Rina Roleplay forum üyeliğin varsa lütfen Giriş Yap veya üyeliğin yoksa hemen Kayıt Ol.

Kurulum

SA-MP (03DL) SA-MP oyunun online olarak oynanmasını sağlayan bir eklentidir. Clienti indirmeden önce oyunun kurulu olduğu klasöre SA-MP`ı kurmalısınız.
indir
 Rina Client Rina Roleplay oyun sunucusuna giriş yapabilmek için kullanmak zorunda olduğunuz anti hile & patcher yazılımıdır.
indir
GTA San Andreas GTA: San Andreas oyununun sıkıştırılmış oyun dosyalarıdır.
indir

Haberler

HALK SON ZAMANLARDA YAPILAN TUTUKLAMALARDAN ŞİKAYETÇİ!

Son zamanlarda yapılan baskın ve tutuklamalardan yorulan 81 üyeleri, Polis Departmanı önünde eylem başlattı. Eyleme Metro ekipleri dahil olduktan sonra tutuklamalar olduğu söyleniyor.
05/05/2021 23:33 #şehir

ÜNLÜ İSİM DÜNYA EVİNE GİRDİ!

Gece saatleri 00.00'da düğünü olan Ünlü İsim Kevin Rockford hayatının geri kalanını dünya evinde devam ettirme kararı aldığını ve artık eşi ile birlikte mutlu bir yuva kuracağını açıkladı. İş yerlerini güvendiği çalışanlarına bırakan Rockford şu açıklamalarda bulundu. Dünya evine girerek en iyisini yaptım. Evet, belki işlerim aksayacak fakat bu benim mutluluğumdan önemli değil. En güvendiğim adamlarıma iş yeri sorumluluğunu verdim ve adamlarım gereken işlerimi yerine getiriyor. Kendilerine fazlası ile güveniyorum, aynı benim hassasiyetim gibi onlarında hassasiyeti fazla olduğu için titizlikle işlerini yapacaklardır. Tabi ki bu komple bar ve casino sektörünü bırakıyorum anlamına gelmez. Yine işlerin başında geçen isimde Kevin Rockford yazacak. diyerek laflarını sonlandıran Rockford gelin aracına binip kiliseden uzaklaştı.
05/05/2021 23:28 #şehir

MAFYA KURBANINDAN ŞOK AÇIKLAMALAR

Sabaha karşı saat 05:00 suların da polisler tarafından hastaneye getirilen Selena Robilson, organ mafyalarının kurbanı oldu. Enfeksiyon derecesi yüksek bir şekilde yarası bulunan Robilson'a ilk müdahale Santos Devlet Hastanesinde gerçekleşti. Doktorların uzun süren ameliyat sonrası yaşamına tutunan Robilson, ifadesini şu şekil verdi. 'Sosyal medya üzerinden tanıştığım adam beni ünlü bir bara davet etti, bende kabul ettim. Birkaç bira içtikten sonra daha sessiz bir yerde daha rahat edeceğimizi söyledi ve bende kabul ettim. Arabaya bindiğimde midem bulanıyordu, adam yol boyunca benimle konuşmadı ve sadece elindeki telefonla ilgilendi. Midemin bulantısı ve başımın dönmesi iyice arttı, ona evime doğru sürmesini söyledim. Evimin önüne geldiğimiz sırada kolumu hareket ettirecek halim yoktu, bir adam beni karşıladı çantamdan evimin anahtarını alıp koluma girdi ve beni eve çıkarttı. Daha sonra olan biten hiç bir şeyi hatırlamıyorum, o adam benim içeceğimin içine bir şey atmıştı ve hala onun etkisindeydim. Gözlerimi açtığımda küvetin içinde uyandım, hiç bir şey hissetmiyor başım çok ağrıyordu. Başımı sağa sola çevirdiğimde yerlerdeki kanı ve üstümde hiç bir şey olmadığını fark ettim. Küvetin içi buz doluydu, yavaş yavaş soğukluğu hissetmeye başlamıştım. İlk başta tecavüze uğradığımı düşündüm fakat korku içinde küvetten kalkıp aynanın karşısına geçince olanları fark etmiştim. Sırtımda büyük bir kesik izi ve vahşice atılmış dikişler vardı. Gözlerimi kapatıp başımı lavaboya yasladım, kendime gelir gelmez 911'i arayıp durumu anlattım. Bana tekrar küvetin içine girip beklememi söylediler. Daha sonrasını da biliyorsunuz zaten..' Robilson'un verdiği bu ifade, kan dondurucu bicimde bir olay. Ona bunu kim yaptı? Düşmanları mı vardı? Akıllarda binlerce soru var. Sadece sağ böbreği alınan Robilson, olayın aydınlığa çıkması ve hakkını aramak için tüm devlet kurumlarına teker teker başvuracağını açıkladı.
04/05/2021 16:42 #şehir

POLİS ŞİDDETİ İDDİALARI GERÇEK Mİ?

Bu gece yaşanılan garip bir olayla karşınızdayız sevgili İnterglobal okuyucuları. Hary Shanon isimli bir vatandaş departmana sevk edilirken objektiflerimize takıldı ve bizler görüntü alırken 'Polisler beni suçsuz alıyorlar!' ve benzeri ifadelerle bağırarak sesini duyurmaya çalıştı. Bir süre sonra ilginç şekilde apar topar kelepçeleri çözülen vatandaş departman garajına dahi sokulmadan serbest bırakıldı. Sonrasında ise bay Hary röportaj teklifimizi memnuniyetle karşılayarak bizimle ofisimize geldi. Röportaj ise şu şekilde ilerledi.
02/05/2021 20:26 #şehir

GANTON'DA AÇIK PARTİ!

Bugün Ganton'da mavi blokların önünde görenleri neşelendiren görüntüler ortaya çıktı. Bir grup genç müziğin sesini fazlasıyla açarak dans edip eğlenmeye başladı. Yoldan geçenleri de bu açık partiye davet ederek yüzleri bir an olsun gülümseten karelerin ortaya çıkmasını sağladılar. İnterglobal olarak objektiflerimize yakalanan görüntülerde gençler bir hayli mutlu görünüyordu.
02/05/2021 20:24 #şehir

Süregelen cinayetler hakkında basın toplantısı!

LSFD Yüzbaşı Isabella Mark'ın ve LSPD Teğmeni Xaiver Quantino'nun bulunduğu basın toplantısına katıldık. Basın toplantısında herkesin aklındaki soruları cevapladırlar. İnsanların arasında bir söylenti olduğu da dile getirildi. Terryl McCray ölmeyi hak ediyor mu? Herkesin aklında bu soru var.
02/05/2021 20:21 #şehir

GROVE STREET'DE GÖVDE GÖSTERİSİ!

Grove Street'de son zamanlar büyük bir hareketlilik göze çarpmakta. Haber yapmak için bölge keşifine çıktığımız esnada bir grup siyahi vatandaş önümüzü keserek bazı açıklamalarda bulundu. Genç grup kendilerini 'Yeni bir aile' olarak tanımlamakta. Grove sokağında artık yeni bir ailenin olduğunu ve yakında isimlerinin herkes tarafından bilineceğinin altını çizen grubun niyetinin ne olduğu henüz anlaşılamadı. Ailenin il-legal faaliyetlerde bulunmamasını umduğumuz bu günlerde LSPD'nin başı ağrıyacak gibi görünüyor.
02/05/2021 20:20 #şehir

ÖNCE BIÇAKLARI ÇEKTİLER, SONRA TESLİM OLDULAR!

Bugün öğlen saatlerinde Ganton'da bulunan Binco kıyafet mağazası önünde kimliği belirsiz iki şahıs arasında önce sözlü sonra ise bıçaklı bir kavga yaşandı. LSPD'nin müdahalesi gerçekleşirken kaçmayı başaran bir şahıs ekip otosu henüz olay yerindeyken geri gelerek pişman olduğunu teslim olmak istediğini belirtti. LSFMD çalışanları tarafından ilkyardımları gerçekleştirilen şahıslar kelepçe vurularak ekip otosuna alındı.
30/04/2021 02:01 #şehir

LOS SANTOS'DA KOVALAMACA KANLI BİTTİ!

Dün gece 00.25 saatlerinde şehrin kuzey bölgesinde büyük bir kovalamaca yaşandı. Yaklaşık 6 ila 7 civarı polis aracının takibinde olan şüpheli şahıs Santa Maria sahili yönünde kaçışını sürdürüyorken soğuk kanlı bir hamle ile öncü ekip şahısın otomobilini sürüş dışı bıraktı ve hızlı bir müdahale ile şahıs etkisiz hale getirildi. Malesef araçtan inen şahısın ekiplerin üzerine ateş açması sonucu bir polis memuru kurşunların hedefi oldu ve yaralandı. Yaralı memura geçmiş olsun dileklerimizi iletirken çekim yapmamızı önlemeye çalışan ve haber muharimiz Tina Rud'a şok tabancasıyla müdahale edip ters kelepçe vuran Lydia Hardenberg'i İnterglobal Television ailesi olarak şiddetle kınıyoruz. ASGH başhekimi Lennart Svensson'a ise şahitliği ile özgür basının yanında duruş sergilediği için teşekkürlerimizi iletiyoruz.
30/04/2021 01:28 #şehir

EKİPMANSIZ SÜRDÜ, CANINDAN OLUYORDU!

Olay saat 11.20 civarında gerçekleşti. Olay yeri grove sokağı olarak kayıtlarımıza geçerken, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine kaza geçirdiği aktarıldı. Kişinin durumunun ağır olduğu ve EMT ekiplerinin gerekli müdaheleyi ettiğini, kişinin hasteneye kaldırıldığını ve tedavisinin sürdüğünü aktardılar.
28/04/2021 13:00 #şehir

POLİSİN GÖZÜ ÖNÜNDE ATEŞ AÇTI!

Olay saat 25.04.2021 16.30 sularında oldu. Polis ile ekiplerimiz dialog içerisinde iken bir anda ismi bilinmeyen şüpheli tarafından ateş açılarak canlarına kast edildi. Olay yerinde ki ekip aracımıza da sıkılan mermilerin gelmesi ile tehlike daha da arttı. Can kaybı olmaması ile birlikte hem ekiplerimiz, hem de polis ekipleri derin bir nefes aldı. Şimdi polis güçleri o şüphelinin peşinde...
28/04/2021 12:59 #şehir

El Castillo Diablo'da çukurun içerisinde bir ceset bulundu!

'K' cinayeti ve benzerlerinin süregeldiği San Andreas eyaletinde bugün El Castillo Diablo'da yanan bir ceset bulundu. Olay bölgesine görevliler intikal etmiş olsa da yangından dolayı hâlâ ilerleme kaydedilmedi. Bu soruşturma hakkkında Teğmen Xavier Quantino açıklama yaptı.
25/04/2021 21:53 #şehir

Sig Sauer'in yeni şarkısı şimdi yayımlandı!

Sig Sauer'in yeni klibi yayımlandı. Morderisch Records, Spotify ve YouTube'da şimdi ulaşılabilir. Her yazımda dile getirdiğim şeyi tekrardan dile getirmeden edemeyeceğim. Bu ekip her yeni klibinde üstüne ekleyerek ilerliyor. Eski klibine büyük ilgi duyulan Sig Sauer şimdi yeni klibini çıkarttı. Bu klibin de büyük ilgi toplayacağından eminiz. Çoktan YouTube'da trend videolar listesinde bir numaraya yerleşti. Şimdi hep beraber yeni kliplerini izliyoruz.
25/04/2021 21:52 #şehir

Süregelen 'K' cinayetlerine bir yenisi daha eklendi!

Bitmek bilmeyen 'K' cinayetleri Los Santos halkından bir kişinin daha ölümüne yol açtı. Liman işçi sendikasının hemen önünde bulunan J. Leonetti vücudunun birkaç yerinden vurulmasının yanında üzerine 'K' işlenmişti. J. Leonetti'yi tanıyan sendika üyelerinin ihbarıyla bulunan Leonetti'nin cinayeti şimdi soruşturuluyor. Bunun üzerine Yüzbaşı Daniel Skarsgard açıklama yaptı.
24/04/2021 12:14 #şehir

Cehennem Melekleri İyilik Meleklerine Dönüşüyor!

Amerika'nın azılı suçluları olarak bilinen Hells Angels motor kulübü evsizlere erzak ve para yardımı yaparken görüntülendi. Cehennem Melekleri iyilik meleklerine dönüşme yolunda ilerliyor, bunca zamandır sadece bir motor kulübü oldukları iddialarını desteklemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunun kamera karşısında yapılan bir şov olmadığını, sıkça yapmaya çalıştıkları yardımlardan sadece biri olduğunun da arkasındalar.
18/04/2021 15:02 #şehir

BİLİNEN MAFYA ÜYESİ RAYMOND CURTO ÖLDÜRÜLDÜ

Bilinen bir Cusamano Suç Örgütü üyesi Raymond Curto, evinin önünde kurşuna tutuldu. Sırtından üç mermi alan Raymond Curto, altmış iki yaşında pankreasına ve sağ böbreğine gelen kurşunlar ile hayatını yitirdi.
15/04/2021 19:22 #şehir

Şehirdeki Etkinlikler

Kan Bağışı

Kan bağışı yaparak; kan bağışı bekleyenlerin umudu olmaya ne dersin?
06/05/2021 21:00 #bağış

Rebellious Holding Bar - $200.000 Çekiliş

Geceni renklendirmek ve eğlenmek istemez misin? İş yeri 65 numaraları yerimize uğrayarak eğlenceye sende dahil olabilirsin.
30/04/2021 21:00 #parti

Orion Bar - Crill / Canlı Müzik / $200.000 Ödüllü

Orion Bar, canlı müzik imkanı ile sizlere açılışını yapıyor. Bu açılışa özel 200 bin ödül ortada!
30/04/2021 21:30 #parti

LANGLEY NIGHT CLUB - $150.000$ ÖDÜLLÜ!

Langley Night Club'ın bu partisini kaçırma! Kendine biraz vakit ayır ve buraya uğra. Bu eğlenceyi kaçırma.
28/04/2021 21:30 #parti

Stallone Bar & Club - $150.000 Çekiliş

Stallone Bar Club'a gelerek eğlenmeye ne dersin? 150 binlik ödülü kaçırmamalısın.
25/04/2021 22:00 #parti

Rebellious Holding Bar - $100.000 Çekiliş - Müzik & Eğlence

Geceni renklendirmek ve eğlenmek istemez misin? İş yeri 65 numaraları yerimize uğrayarak eğlenceye sende dahil olabilirsin.
23/04/2021 21:00 #parti

Casciano Night Club - DJ Kylian Canlı Performans

Casciano Gece Kulübüne gelerek kendine vakit ayırabilirsin, DJ'in canlı performansını kaçırmamalısın!
22/04/2021 21:00 #parti

Rebellious Holding Bar - $100.000 Çekiliş

Geceni renklendirmek ve eğlenmek istemez misin? İş yeri 65 numaraları yerimize uğrayarak eğlenceye sende dahil olabilirsin.
20/04/2021 21:00 #parti

Alhambra Night Club / $200.000 / Sınırsız Alkol & Müzik

Alhambra Night Club, bu gece 21:00'da partisini veriyor. Sen de katılmaya ne dersin?
17/04/2021 21:00 #parti

Rockford Bar & Club - Bahisli Dövüş

Yumruklarını konuşturmaya ne dersin? Kendine güveniyorsan bu dövüşe katılmalısın.
17/04/2021 22:00 #dövüş

Silver Race III - $100.000 Ödüllü Yarış

Arabana güveniyor musun? O zaman bu yarışa kesinlikle katılmalısın. Geç kalma.
16/04/2021 21:00 #yarış

Kamp Etkinliği

Doğa havasına kimse hayır diyemez. Çadırını ve barbekü ekipmanlarını sakın unutma! Seni orada bekliyoruz.
11/04/2021 21:00 #kamp

LANGLEY NIGHT CLUB - 150.000$ ÖDÜLLÜ!

Langley Night Club'ın bu partisini kaçırma! Kendine biraz vakit ayır ve buraya uğra. Bu eğlenceyi kaçırma.
09/04/2021 21:00 #parti

Malibu Night Club - $150.000 Çekilişli Parti

Malibu bugün sınırsız içkileri ile kapılarını sizlere açıyor. Sende bugün bu eğlenceye katıl!
08/04/2021 21:00 #parti

'K' Cinayetlerine HAYIR!

'K' cinayetlerinin sorumlusu kim? Cinayetlerin sonlandığı söylenmişti. Peki neden hâlâ devam ediyor? Neden yayın yasağı geliyor? Bunların hepsinin cevabını almaya ne dersin? Bize yalan söyleyen valiliğe karşı ayaklanıyoruz! Bize katıl ve destekçimiz ol. Hep birlikte cinayetlere HAYIR! diyelim.
06/04/2021 20:00 #eylem

Malibu Night Club - $50.000 ÇEKİLİŞ!

Malibu bugün sınırsız içkileri ile kapılarını sizlere açıyor. Sende bugün bu eğlenceye katıl!
04/04/2021 21:00 #parti

Popüler Konular (son 24 saat)

Konu İstatistik Gönderen Son Mesaj
ADALETİN KİRLİ ELLERİ: Donald Ferguson'un LS Bağlantısı Bugün: 104 / Toplam Mesaj: 103 romjoh Son Mesaj: 3 saat önce
WONTSON CREW Bugün: 38 / Toplam Mesaj: 78 zeusland Son Mesaj: 3 saat önce
E/S BOUNTY HUNTERS Bugün: 37 / Toplam Mesaj: 92 ardaxll Son Mesaj: 6 saat önce
LEWINGDON Bugün: 37 / Toplam Mesaj: 384 Chealy Son Mesaj: 58 dakika önce
The Dunpont Avenue Mob Bugün: 32 / Toplam Mesaj: 710 SerdarÇitak Son Mesaj: 1 saat önce
RUSYA'NIN GÜNAHKARLARI (Грешники России) Bugün: 28 / Toplam Mesaj: 415 Beryroxwell Son Mesaj: 4 saat önce

Son Videolar

En İyi Karakterler

Karakter (288 giriş yapmış, 140232 toplam) Cinsiyet Seviye Tecrübe Puanı
1.  Hugo McClory 48
2.  Sammy Mexico 46
3.  Ceyla Esedzade 46
4.  Lucas Colanzi 43
5.  James Wenzel 41
6.  Finn McHougen 41
7.  Lenora Grassia 40
8.  Ratko Radoslav 40
9.  Negan Dwight 40
10.  Kenneth McBradley 39

En İyi Birlikler

Birlik (Toplam 1911) Tür Seviye Üye
1.   Los Santos Police Department Özel 10 Seviye 116 Üye
2.   WEISS CRIME FAMILY Mafya 10 Seviye 46 Üye
3.   Los Santos Sheriff Department Özel 10 Seviye 38 Üye
4.   Los Santos Taxi Cab Station Şirket 9 Seviye 33 Üye
5.   Yellow Cab Company Şirket 9 Seviye 32 Üye
6.   Rockford Suç Örgütü Mafya 7 Seviye 25 Üye
7.   LS Fire and Medical Deparment Özel 6 Seviye 24 Üye
8.   El Guernica Çete 6 Seviye 23 Üye
9.   MKØST HATED 9-FOE Çete 6 Seviye 23 Üye
10.   Diaj Bastardoj RC Yarış 6 Seviye 20 Üye

Son Giriş Yapanlar

Karakter Adı Forum Adı Seviye
1. Michael Show Michael_Show 3 seviye
2. Thomas Sucre Therasa_Brown 14 seviye
3. Atha Von Mercy Atha 14 seviye
4. Tom Lebedev gorgusuz 14 seviye
5. Ben Feyerabend shepardi 28 seviye

Rastgele Çevirimiçi

Kim? Forum Adı Seviye Giriş
1.  Kirill Grigorev kutsi 23 seviye 03:39
2.  Abruzzi Petersburg sirdarly 26 seviye 00:33
3.  Bailey Johnson Hestai 11 seviye 04:16
4.  Francisco Hardwyn Francisco 30 seviye 00:03
5.  Blacks Wood Holyeg 20 seviye 03:47
Daha Fazlası+

Ev İlanları

Ev Numarası Fiyat Satıcı Telefon
#9 $700,000   Ada Roy 9329523
#1345 $120,000   Vladimir Kbraskov 8423387
#1561 $210,000   Daisuke Tiger 8100081
#725 $115,000   Rai Pepperion 4431509
#672 $180,000   Bob Callera 8037168
Daha Fazlası+

Araç İlanları

Araç Modeli Satıcı Kilometre Fiyat
Merit Azer La Ferro 20.63 km $35,000
Reefer Marcos Mujeriego 6.36 km $45,000
Premier David Novaro 974.69 km $65,000
Taxi Michael Denist 209.88 km $44,000
Sultan Reinen Sternie 15.34 km $130,000

Haftanın Vergi Rekortmenleri

Sıra Karakter Ödediği Miktar
1. Javier Richard $697,573
2. Edgar Treastra $151,271
3. Borislav Rajkovich $141,011
4. Lucio Casciano $134,077
5. Alessandro Goivani $126,630
6. Salvador De Lugo $117,496
7. Rosita Bruno $117,094
8. Jacob Rawlins $116,831
9. Igor Lee Garcie $114,980
10. Aaron Leonhart $114,193
Sıra Karakter Ödediği Miktar
11. Kaylie Meisenburg $105,255
12. Wiz Quinn $102,660
13. Tiffany Leotte $97,586
14. Aria Paterson $97,480
15. Fernando Figueres $96,239
16. Marco Martin $94,326
17. Linda Wesfield $93,224
18. Stewart Feigenbaum $92,209
19. Vasili Smirnov $85,550
20. Rich Guard $85,442
Sıra Karakter Ödediği Miktar
21. Matthias Klein $84,318
22. Nellie Steinhaeuser $84,031
23. Eva Lovato $83,643
24. Atlas Blake $82,615
25. Jasim Kojbr $79,707
26. Igor Chempel $78,573
27. Claude Madlen $76,886
28. Fiona Cityrose $76,682
29. Chase Chambers $75,520
30. Clinton Sykes $73,524

Haftalık En Aktif Oyuncular

Sıra Oynama
1. 155 saat
Sıra Oynama
2. 148 saat
Sıra Oynama
3. 147 saat
Sıra Oynama
4. 147 saat

Haftalık En Aktif Adminler

Sıra Oynama
1. 144 saat
Sıra Oynama
2. 128 saat
Sıra Oynama
3. 108 saat
Sıra Oynama
4. 96 saat

Haftalık En Aktif Helperlar

Sıra Oynama
1. 144 saat
Sıra Oynama
2. 142 saat
Sıra Oynama
3. 141 saat
Sıra Oynama
4. 139 saat

İstatistikler

Forum Saati: 07 Mayıs 2021, 07:29
Bugün Atılan İleti: 574
Bugün Açılan Konu: 19
Bugün Yeni Üyelik: 17
Bugün Atılan Feet: 1
Toplam İleti: 1,703,565
Toplam Konu: 83,501
Üye Sayısı: 74,027
Son Üye: ati